2022-05-19, Ketvirtadienis
7.8 C
Panevezys

„iPhone Xs“ ir „iPhone Xs Max“ apžvalga

Šiandien išmaniųjų telefonų gamintojams tampa vis sunkiau sukelti tikrą ažiotažą savo įrenginių prekybos pradžioje, tačiau „Apple“ stebuklingu būdu dar pavyksta suburti eiles net ir be revoliucinių „iPhone“ pakeitimų. Šiais metais naujieji „iPhone“ modeliai negavo jokių revoliucinių atnaujinimų, tik vidinius patobulinimus ir atsirado didesnis „Max“ modelis. Tačiau tai visai nereiškia, kad „iPhone Xs“ ir „iPhone Xs Max“ neturi nieko naujo. Atvirkščiai: išmanieji tapo greitesni, gavo 512 GB talpos versiją, naują kameros programinę įrangą ir patobulintą garsą, todėl Varle.lt telefonų specialistai į viską pažiūrėjo detaliau ir parengė naujausių „Apple“ flagmanų apžvalgą.

Komplektacija

Paskutiniai komplektacijos pakeitimai buvo „iPhone 7“ atveju, kai buvo panaikinta standartinė ausinių jungtis. Tada komplektacijoje atsirado adapteris. Tiesa, skundų dėl to gamintojas girdi iki šiol. Naujausi modeliai komplektuojami be ausinių adapterio, o komplektacijoje pridedamas standartinis nepalaikantis greitojo įkrovimo maitinimo blokas, Lightning-to-USB laidas, ausinės, informaciniai lapeliai ir lipdukai.

Atskirai galima įsigyti nemažai papildomų naudingų priedų. Dėklas stiklinio korpuso apsaugai tikrai bus reikalingas. Norint mėgautis greitu įkrovimu, reikės pasirūpinti atskiru maitinimo bloku ir USB-C-to-Lightning laidu.

https://www.youtube.com/watch?v=E23r3u7bCfo

Dizainas ir ergonomika

Varle.lt telefonų specialistų manymu, norint suprasti, kuo išoriškai „iPhone Xs“ skiriasi nuo „iPhone X“, teks pasitelkti didinamąjį stiklą. Iš pirmo žvilgsnio šie modeliai yra identiški. „Xs“ – tas pats stiklinis išmanusis su plieniniu rėmeliu ir tokiais pat gabaritais: 143,6×70,9×7,7 mm, o svoris padidėjo 3 gramais. „iPhone Xs“ sveria 177 gramus. Kalbant apie naujoves, galima pastebėti, kad pagrindinių kamerų blokas tapo šiek tiek didesnis ir ant rėmelio atsirado kelios antenų juostos. Bendrai dizainas nepasikeitė nuo praeitų metų.

„iPhone Xs Max“ yra pirmasis „Apple“ išmanusis su 6.5 col. ekrano įstrižaine. Jo gabaritai labai artimi „iPhone 8 Plus“ modeliui:  — 157,5×77,4×7,7 mm. „iPhone Xs Max“ sveria 208 gramus. Jeigu „iPhone 8 Plus“ dar įmanoma buvo naudotis viena ranka, „Xs Max“ atveju tai daryti jau labai labai sunku.

Lyginant su praeitais metais, atsirado auksinės spalvos korpusas. Prie skirtingo apšvietimo jis atrodo šiek tiek rausvas ar bronzo spalvos. Bet kokiu atveju, atrodo tikrai įspūdingai ir prabangiai. Įprastos modelių spalvos: pilka „Space Gray“ ir sidabrinė „Silver“ išliko ir vizualiai nepasikeitė.  

Pagrindinis naujų modelių dizaino ir korpuso skirtumas, lyginant su praeitų metų „iPhone“, ko gero yra atsparumas vandeniui. Praeitos kartos modeliai galėjo būti panardinti iki 1 m gylyje iki pusvalandžio, o „Xs“ ir „Xs Max“ gali nerti į dviejų metrų gylį. Žinoma, tai galbūt ne pats svarbiausias atnaujimas, tačiau kai kam gali pasirodyti tikrai naudingas.

Nors globalių pakeitimų „Apple“ flagmanų dizaine neįvyko, jis vis dar aktualus ir traukiantis akį. Tikrai negalima pasakyti, kad šis dizainas spėjo pabosti. Remiantis praeitų metų patirtimi, galima teigti, kad su „iPhone Xs“ naudojimosi patogumo problemų tikrai nebus, o štai naudotis 6.5 col. „iPhone Xs Max“ reikės įprasti.

Ekranas

Ekranas nepatyrė jokių kardinalių pakeitimų, žinoma išskyrus naujo dydžio atsiradimą. Naujieji „iPhone“ – 5.8 col. ir 6.5 col. ekrano įstrižainių flagmanai. Mažesnio modelio raiška nepasikeitė, čia turime 2436×1125 pikselių ir tai sudaro 458 ppi pikselių tankį. Tokį pat pikselių tankį turi ir „iPhone Xs Max“ modelis, tik čia raiška šiek tiek didesnė ir siekia 2688×1242 pikselių. Tokiam ekranui gamintojas nesugalvojo naujo pavadinimo ir toliau „Apple“ savo išmaniųjų ekranus vadina „Super Retina HD“. Kraštinių santykis taip pat nepaliestas ir liko 19,5:9.

Kaip ir „iPhone X“, taip ir Varle.lt apžvalgos herojai naudoja OLED ekranus su nedidele ekrano išpjova ir užapvalintais kampais. Spalvų perteikimas artimas natūraliems atspalviams, o pats ekranas spalvų temperatūrą pritaiko priklausomai nuo aplinkos. Reikėtų paminėti, kad yra palaikomi HDR vaizdo įrašai, tačiau dar trūksta šiam režimui skirto turinio. Ryškumo atsargos didelės, skaityti būnant saulėje nesudėtinga, o apšvietimo jutiklis veikia praktiškai idealiai. „3D Touch“ nepanaikintas, tačiau naujų funkcionalumų čia neatsirado.  

„Face ID“ funkcija

Vietoj slaptažodžių galima naudotis veido atpažinimo funkcija „Face ID“. „iPhone Xs“ ir „iPhone Xs Max“ modeliuose veido atpažinimas „TrueDepth“ jutiklių dėka vyksta šiek tiek sparčiau nei praeitų metų modeliuose. Tiesa, kaip ir pirštų atspaudų skaitytuvo atveju, „Face ID“ taip pat gali kartais truputį „galvoti“, tačiau taip nutinka tikrai labai retai.

Garsas

Praeitais metais kiečiausią garsiakalbį turėjo „iPhone 8 Plus“. Šiais metais jį šiek tiek pralenkė „iPhone Xs Max“, kuris skamba truputį garsiau. Tačiau galima pastebėti, kad didelį kokybės šuolį garso atkūrimo srityje sudėtinga pastebėti. Su ausinėms situacija tampa sudėtingesnė, nes dabar komplektacijoje jau nėra adapterio į standartinę ausinių jungtį, nors ir išliko ausinės su Lightning jungtimi. Atrodo, kad gamintojas iš visų jėgų stengiasi įtikinti naudotojus pereiti prie belaidžių ausinių. Tačiau galima teigti, kad tie, kurie išliks ištikimi savo įprastoms ausinėms ir naudosis adapteriu, tikrai nenusivils. Pokalbių garsiakalbio ir garso perdavimo kokybė tikrai nenuvilia.

Našumas

Nors „iPhone“ dizainas nėra atnaujinamas kiekvienais metais, galingumo atsargos įrenginiuose stabiliai didinamos. Šį kartą „A11 Bionic“ procesorių pakeitė „A12 Bionic“ su naujos kartos „Neural engine“ lustu, kuris atsako už mašininį mokymąsi. Taip pat naujasis procesorius išsiskiria 7 nanometrų technologiniu procesu, kuriame sutilpo du didelio našumo ir keturi ekonominiai branduoliai. Pirmieji du žada 15% našumo augimą lyginant su praeitų metų modeliais, o energiją taupantys branduoliai turėtų būti dvigubai ekonomiškesni. Keturių branduolių grafinis procesorius perpus galingesnis nei praeitų metų variantas. Taip našumas atrodo teoriškai. Realybėje taip pat viskas puiku, kaip ir verta tikėtis iš naujų „Apple“ flagmanų. Našumas yra aukšto lygio ne tik sudėtinguose žaidimuose, bet ir įdomesnėse užduotyse, kurios pasižymi mašininiu mokymusi ir virtualia ar papildyta realybe. Sudėtinga pasakyti, kiek sparčiau naujienos veikia lyginant su praeitų metų modeliais, nes tą skirtumą sudėtinga pajusti kasdienio naudojimosi metu. Sąsajos ir programėlių veikimas labai sklandus ir čia yra „iOS 12“ sistemos nuopelnų, kurią gamintojas šioje versijoje nusprendė patobulinti, dėka.

Tiek „iPhone Xs“, tiek „iPhone Xs Max“ galima rinktis iš 64, 256 arba 512 GB atminties.

Šiais metais „iPhone“ gavo dviejų SIM kortelių palaikymą. Tiesa, čia neapsieita „be bajerių“. Praktiškai visame pasaulyje išmanieji veiks su viena fizine SIM kortele ir dar viena e-SIM, o štai dvi SIM korteles galima bus įdėti tik modeliuose, skirtuose Kinijos rinkai ir tik „iPhone Xs Max“. Taigi, lietuviai dar negalės džiaugtis „iPhone“ su dviem SIM kortelėmis. Nepaisant to, tai didelis ir netipinis žingsnis „Apple“ kompanijai, kuriuo iki paskutiniųjų daug kas netikėjo.

Kameros

Nors „iPhone Xs“ ir „iPhone Xs Max“ liko tie patys 12 megapikselių jutikliai su ƒ/1.8 ir ƒ/2.4 diafragmomis bei optinio stabilizavimo funkcija, be vidinių pakeitimų neapsieita. Padidintas pikselių dydis ledžia pagauti daugiau šviesos, o kameros veikimui daugiausiai įtakos turi mašininio mokymosi sprendimai. Tiems, kurie naudojasi blykste, buvo atnaujintos „True Tone“ galimybės. Tikri mobiliosios fotografijos gerbėjai pastebės plačiakampės kameros kampo pakeitimą (26 mm vietoj 28 „iPhone X“ modelyje). Taip pat liko ir antrasis teleobjektyvas, kuris atlieka ne tik optinio priartinimo funkciją, bet taip pat padeda fiksuoti portretines nuotraukas.

Daugeliu atvejų, esant gero apšvietimo sąlygomis, sudėtinga atskirti nuotraukas užfiksuotas šių metų modeliais nuo praeitų metų. Skirtumai labiau matomi fotografuojant prasto apšvietimo sąlygomis. Čia naujienų kameros tikrai labai džiugina. „iPhone“ užfiksuoti išsilieję kadrai tikrai labai reta išimtis iš taisyklių. Kadrai gaunasi tikrai įspūdingi. Už puikią nuotraukų kokybę dėkoti taip pat reikėtų procesoriui ir „Smart HDR“ funkcijai.

7 megapikselių raiškos kamera taip pat puikios kokybės. „TrueDepth“ technologijos dėka ji „moka“ išlieti foną. Nors portretinį režimą gamintojas ir aprūpino naujais algoritmais, senos bėdos išliko. Pavyzdžiui, jeigu žmogus turi kokią nors įdomesnę šukuoseną ar garbanuotus plaukus, gauti teisingą galvos linijų išliejimą yra labai sudėtinga.

Filmuoti galima 4K raiškoje su 60 fps sparta, o sulėtinti vaizdo įrašai gali būti filmuojami su maksimaliai Full HD raiška ir 240 fps sparta.

Kameros programėlė yra ta pati, jau gerai žinoma, čia retai diegiamos naujovės. Standartinį galimybių rinkinį papildė išsiliejusio fono korekcijos funkcija, kurią jau seniai turi konkurentai.

Autonominio veikimo laikas

Naujieji „iPhone“ modeliai turi palyginus nedidelės talpos baterijas („iPhone Xs“ turi 2658 mAh, o „iPhone Xs Max“ – 3174 mAh talpos bateriją), tačiau pažangaus procesoriaus ir optimizuotos programinės įrangos dėka jie pasižymi pakankamai dideliu autonominio veikimo laiku. Aišku, atsiradus norams, išmaniuosius galima lengvai iškrauti per dieną, tačiau sudėtinga įsivaizduoti, kad kas nors galėtų taip aktyviai naudotis įrenginiu. Gamintojo teigimu, „iPhone Xs“ turėtų veikti pusvalandžiu ilgiau nei praeitų metų flagmanas. Bendrai „iPhone Xs“ baterijos pakanka 20 3G pokalbių valandoms, o „iPhone Xs Max“ baterija atlaiko 25 pokalbių valandas. Komplektacijoje esančio įkroviklio dėka išmanusis įkraunamas per 3,5 val., todėl jei toks laikas jums atrodo labai ilgas, Varle.lt specialistai rekomenduoja įsigyti greitojo įkrovimo maitinimo bloką ir USB Type C-to-Lightning laidą.

Apibendrinimas

Šiais metais „Apple“ savo gerbėjams pasiūlė iškart du flagmanus „iPhone Xs“ ir „iPhone Xs Max“.  Pastarasis yra aprūpintas dideliu 6,5 col. įstrižainės ekranu ir „iPhone 8 Plus“ dydžio korpusu. Varle.lt specialistų manymu, šis modelis patiks tiems, kas jau seniai norėjo „iPhone“ su didesniu ekranu. „iPhone Xs“ nuo praeitų metų flagmano išoriškai praktiškai niekuo nesiskiria ir nesiūlo inovatyvių atnaujinimų, dėl kurių „iPhone X“ savininkai turėtų pradėti svarstyti iškeisti savo išmanųjį į naują modelį. Tačiau apibendrinant galima pasakyti, kad šių metų „iPhone“ yra sėkmingi, nes siūlo šiuolaikišką stilingą dizainą, puikų ekraną, itin spartų ir aukšto lygio našumo veikimą, nuostabią kamerą ir ilgai trunkantį autonominio veikimo laiką. Tačiau „Apple“ nebūtų savimi, jei į medaus statinę neįpiltų deguto šaukšto, kuris šių metų naujienose pasireiškė kaip adapterio į 3,5 mm jungtį ir greitojo įkrovimo maitimo bloko komplektacije trūkumą. Turint omenyje „iPhone“ išmaniųjų kainą, gamintojui nevertėjo taupyti ties šiais dalykais, nors kita vertus, „iPhone“ auditorija nėra tie žmonės, kuriems maža kaina pirmoje vietoje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai