2024, balandžio 20, Šeštadienis

KK “Lietkabelis”-iki finalo trūksta vienos pergalės. Gal Panevėžyje?

Lietuvos krepšinio lygos  pusfinalio trečiosiose rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ svečiuose 81:73 (13:18, 25:21, 17:12, 26:22) įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:1.

Ketvirtasis ir galbūt lemiamas serijos mačas bus žaidžiamas gegužės 23-ąją, antradienį, „Cido“ arenoje Panevėžyje.

Mačas prasidėjo nervingai – sužaidus 3 minutes rezultatas buvo vos 2:2. Pirmieji su jauduliu susitvarkė „Lietuvos ryto“ krepšininkai – 7:2. Likus 3,5 minutės „Lietkabelis“ priartėjo – 8:9. Vilniečiai čia pat įmetė 5 taškus iš eilės (14:8) ir panašų pranašumą išlaikė sužaidus pirmąsias dešimt minučių – 18:13.

2 minutes varžovams įmesti taškų neleidę panevėžiečiai priartėjo (17:18), tačiau „Lietuvos rytas“ tiksliai realizavo baudos metimus ir tai jiems leido truktelėti į priekį – 24:17. „Lietkabelis“ įsibėgėjo puolime ir 16-ąją minutę Žygimanto Skučo dvitaškis leido išsiveržti į priekį – 28:27. Nors šeimininkai smogė atgal (33:28), Kazio Maksvyčio kariauna sugrąžino pusiausvyrą – 35:35. Drew Gordono metimas paskutinėmis sekundėmis suteikė „Lietuvos rytui“ minimalų pranašumą – 39:38.

Po ilgosios pertraukos sužaidus 2 minutes „Lietuvos rytas“ dar buvo priekyje (43:41), tačiau „Lietkabelio“ 6 taškai be atsako leido nusverti svarstykles savo naudai – 47:43. Nors vilniečiai vėl pirmavo (51:49), paskutines beveik dvi minutes tiksliau sužaidė panevėžiečiai ir prieš lemiamą atkarpą jie buvo arčiau pergalės – 55:51.

Beno Madgeno dvitaškis su pražanga ir Gintaro Leonavičiaus tritaškis pirmą kartą prarają tarp komandų padidino iki dviženklės žymos – 61:51. „Lietuvos rytas“ turėjo 11 taškų deficitą (52:63), bet tritaškis ir perimtas kamuolys bei lengvi taškai privertė K.Maksvytį šaukti pasitarimą – 57:63. Clevinas Hannah dar labiau priartėino savo ekipą (60:65), bet „Lietkabelis“ surengė savo atsaką – 70:60. Per likusias 3 minutes svečiai išlaikė pranašumą ir į savo sąskaitą įsirašė antrąją pergalę serijoje.

„Lietuvos rytas“: J. Baronas (6 atk. kam.) 14 tšk., R. Giedraitis 12 tšk., C. Hannah 9 tšk., T. Brownas, D. Gordonas ir A. Fisheris po 8 tšk.

„Lietkabelis“: L. Williamsas (10 rez. perd.) 15 tšk., M. Lukauskis 14 tšk., G. Leonavičius 12 tšk., K. Lavrinovičius (6 atk. kam.) 11 tšk.