Į Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų akiratį pateko bendrovė, besiverčianti gėlių, sodinukų bei floristikos reikmenų didmenine prekyba iš Olandijos. Atlikę plataus masto tyrimą pareigūnai nustatė, kad bendrovė galimai dalies gautų pajamų už parduotas prekes neįtraukia į įmonės buhalterinę apskaitą, taip išvengia privalomų sumokėti mokesčių, į deklaracijas įrašo neteisingus duomenis apie pajamas, pelną, turtą ar jų naudojimą ir pateikia juos valstybės įgaliotai institucijai.

Panevėžio, Šiaulių, Kauno apskričių Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojais atliko 59 kratas – įmonės patalpose, direktorių gyvenamosiose vietose, mažmenine prekyba gėlėmis besiverčiančiose bendrovėse, individualiosiose įmonėse, pas asmenis, vykdančius individualią veiklą, dirbančius pagal verslo liudijimą.

Kratų metu surinkti duomenys patvirtino informaciją, kad bendrovė galimai slepia mokesčius, apskaitos dokumentuose fiksuoja ne visas ūkines operacijas, rasti neapskaityti pinigai bei vadinamoji „juodoji buhalterija“.

Įkiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Panevėžio apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras. Įtarimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ar neteisingo duomenų apie pajamas pateikimo pareikšti ne tik įmonės direktoriui, bet ir akcininkui, buhalterei, apskaitininkei ir vadybininkui. Įtariamųjų ratas tyrimo metu gali plėstis.

Už nusikalstamą veiką pagal LR BK 222 str. 1 d. „Apgaulingas apskaitos tvarkymas“ gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų, pagal LR BK 220 str. 2 d. „Neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas“ – laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Print Friendly, PDF & Email