2024, gegužės 18, Šeštadienis

Į Panevėžį įžengė nauja politinė jėga

Panevėžyje politinis gyvenimas verda. Ketvirtadienio vakarą skyrių Panevėžyje įkūrė Lietuvos žaliųjų partija. Skyriui vadovaus žinoma politikė, Panevėžio miesto tarybos narė, pirmoji miesto merė, visuomenės veikėja G.Umbrasienė.

Skyriaus pirmininke išrinkta G. Umbrasienė pabrėžia, kad žalioji politika yra labai svarbi šalies nepriklausomybei, ūkio pažangai ir žmonių gerovei. „Su urbanizacija ir jos ekologinėmis pasekmėmis susiduria visi didieji Lietuvos miestai – Vilnius, Kaunas, Klaipėda, taip pat ir Panevėžys. Verslo lūkesčiai turėti našiai dirbančius darbuotojus ir žmonių lūkesčiai gyventi jiems draugiškoje aplinkoje yra puikiai suderinami žaliaisiais sprendimais. Ir iki šiol daug dėmesio skyrėme tokių sprendimų paieškai teritorijų planavimo, miesto infrastruktūros vystymo, alternatyvios energetikos, atliekų tvarkymo, taršos mažinimo, žaliųjų teritorijų saugojimo, gyvūnų gerovės ir kitose srityse, tęsime ir plėsime šiuos darbus. Norime, kad verslo ir gyvenamoji aplinka būtų akstinu kurti ir dirbti čia, mūsų mieste, o ne svečiose šalyse. Esu įsitikinusi, kad tai padaryti įmanoma ir tikra žalioji ideologija bei politinė filosofija yra tai, kuo vadovaujantis galima pasiekti teigiamų ir tvarių pokyčių”.

G. Umbrasienė pabrėžė, kad tarp prioritetinių skyriaus veiklos krypčių bus socialiai teisingesnės atliekų tvarkymo sistemos vystymas, energijos efektyvumo priemonių diegimo skatinimas, sprendimų, galinčių padėti pritraukti investicijas, kurti darbo vietas, ypač žaliuosiuose – atsinaujinančios energetikos, išmaniųjų technologijų, dalinimosi ekonomikos, ekologinio verslo, turizmo, kt. – sektoriuose, plėtojimas.

Steigiamajame susirinkime dalyvavo bei naujuosius skyriaus narius sveikino Remigijus Lapinskas, Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkas. „Esu įsitikinęs, kad greitai išgirsime apie nuveiktus puikius darbus Panevėžio labui, kadangi naujuoju skyriumi rūpinsis ir patyrę bei politiką išmanantys ir jauni žmonės“ – lūkesčiais dalinasi R. Lapinskas. Partijos pirmininkas pabrėžia, kad Panevėžiui labai reikalingas žaliasis verslas, jo siūlomos alternatyvos energetikoje, maisto gamyboje, atliekų perdirbime ir kitose srityse.

Prieš skyriaus steigimą Remigijus Lapinskas, einantis ne tik Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, bet ir Pasaulio biomasės energetikos asociacijos prezidento pareigas, susirinkimo dalyviams pristatė žaliosios politikos sampratą bei darnios plėtros perspektyvas.

- Reklama -

Naujausi straipsniai