2024, liepos 22, Pirmadienis

Į Miežiškius grįžo „Petronės armonika“

reklama rubai

Miežiškių kultūros centre nuaidėjo tradicinė, jau keturioliktoji, šventė-varžytuvės „Petronės armonika“. Šis renginys – vienintelė tokia šventė Lietuvoje, joje varžosi įvairių tipų armonikomis grojančios moterys ir merginos.

Per ilgus gyvavimo metus tapusi išties populiari, žinoma, neseniai „Petronės armonika“ buvo kiek pristabdyta Miežiškių kultūros centre vykusios rekonstrukcijos, o dabar grįžusi pradžiugino gausų būrį dalyvių ir žiūrovus.

Kaip šiame renginyje įprasta, scenoje skambėjo ne tik įvairi muzika, bet ir daug tarmiškos šnektos, smagių pajuokavimų. Publika galėjo mėgautis ne vien armonikininkių atliekama muzika, bet ir svečių koncertu – miežiškiečiams savo programą pristatė Jurbarko rajono Veliuonos kultūros centro kapela „Margi blynai“, vadovaujama Linos Lukošienės.

Gausu buvo ir apdovanojimų – „Petronės armonikoje“ visuomet pasveikinamos ir įvairių titulų nusipelno absoliučiai visos dalyvės. Kuri muzikantė nusipelnė kokio įvertinimo, šiemet sprendė moterų pasirodymus atidžiai stebėjusi komisija – humanitarinių mokslų daktaras, tautodailininkas Gvidas Vilys, Tiltagalių kultūros centro meno vadovas, muzikantas  Igor Švedko ir Miežiškių kultūros centro meno vadovas, muzikantas Raimondas Grikšelis.

Vertintojams buvo svarbus kūrinių atlikimo savitumas, grojimo meistriškumas,  sceninė kultūra, taip pat atsižvelgta ir į kūrinių pristatymą.

Didysis prizas, miežiškiečio tautodailininko Eduardo Tito sukurta Petronės skulptūrėlė, įteikta Linai Lukošienei iš Jurbarko rajono, Veliuonos. I vietą pelnė Danutė Masaitienė iš Veliuonos, II vietą – Nijolė Žiaunienė iš Meškalaukio (Pasvalio r.), III vietą – Viktorija Kiurienė, atstovavusi Miežiškių kultūros centras Trakiškio padaliniui.

Žiūrovų numylėtinės titulo nusipelnė Aldona Petrulaitienė iš Miežiškių, žaviausios muzikantės titulą laimėjo Zina Andrejevienė iš Pakruojo, romantiškiausia muzikante septintą kartą pripažinta Kristina Juškienė iš Raguvos, perspektyviausios muzikantės titulą laimėjo Kotryna Juškaitė iš Raguvos, liaudiškiausios muzikantės titulu įvertinta Angelė Minelgienė iš Veliuonos, linksmiausios muzikantės titulas atiteko Vidai Jonušienei iš Tiltagalių, o profesionaliausia muzikante pripažinta Miežiškių kultūros centrui atstovavusi Audronė Rancovienė.

Miežiškių kultūros centro informacija ir nuotraukos

- Reklama -

Naujausi straipsniai