2024, liepos 15, Pirmadienis

Į ką kreiptis Ukrainos karo pabėgėlių klausimais Panevėžyje?

reklama rubai

Migracijos departamento skambučių centre įdiegta atskira karštoji linija, kuria konsultuojami nuo karo savame krašte į Lietuvą bėgantys ukrainiečiai. Konsultacijos tel. Nr. +370 5 271 7112 teikiamos kiekvieną darbo dieną ir savaitgaliais nuo 7.30 iki 21.00 val.

Panevėžio miesto savivaldybėje paskirti koordinatoriai, kurie rūpinsis karo pabėgėlių iš Ukrainos apgyvendinimo, švietimo, socialiniais ir savanorystės klausimais. Savivaldybės svetainėje www.panevezys.lt sukurta nuoroda, kurioje talpinama visa aktuali informacija apie situaciją dėl Ukrainos karo pabėgėlių, migracijos klausimų. Kilus klausimams rašykite el. paštu ukraina@panevezys.lt.

Apgyvendinimo koordinatoriais paskirti asmenys dirbs ne tik darbo valandomis bei vakarais, bet ir savaitgaliais. Susisiekus tel. +370 665 89858 bus išsiaiškinamas poreikis ir pagal jį dėl apgyvendinimo savanorių namuose Panevėžyje nukreipiama į organizaciją „Stiprūs kartu“, arba siūloma alternatyva dėl apgyvendinimo miesto bendrabučiuose, viešbučiuose.

Švietimo koordinatorius rūpinsis Ukrainos piliečių vaikų integravimu į švietimo sistemą, tel. +370 45 501380.

Socialinis koordinatorius rūpinsis ukrainiečių socialine gerove, psichologiniais ir kt. klausimais – kreiptis tel. +370 688 76588.

Primename, kad atvykusiesiems iš Ukrainos svarbu užsiregistruoti – tai galima padaryti tik įvažiavus į Lietuvos teritoriją Alytuje esančiame registracijos centre (Pramonės g. 1B) arba atvykus į miestą, kuriame pageidaujama apsistoti. Šiuo atveju – Panevėžio skyriuje, esančiame K. Binkio g. 14. Atlikus registraciją Ukrainos piliečiai galės gauti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje (1 metams) arba nacionalinę vizą (1 metams). Išsamesnė informacija teikiama tel. 8 707 67 000.

Penkios nevyriausybinės organizacijos – Lietuvos Raudonasis Kryžius, „Maisto bankas“, Lietuvos Caritas, Maltiečiai ir „Gelbėkit vaikus“ – vienijasi su iniciatyva „Stiprūs kartu“, teikiant pagalbą ukrainiečiams, bėgantiems į Lietuvą nuo karo Ukrainoje. Surinktos lėšos bus skiriamos humanitarinei pagalbai, pirmai psichosocialinei pagalbai ir pirmajai pagalbai teikti.Aukoti galima skambinant trumpuoju numeriu 1485, auka – 5 Eur arba aukok.lt platformoje „Mūsų rankos ir širdys – Ukrainai“. Paramą Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms ir savanoriams, kovojantiems su agresoriais iš Rusijos ir Baltarusijos, galima teikti per nevyriausybinę organizaciją „Blue/Yellow“. Informaciją apie pagalbos būdus rasite ČIA.  

Norintys prisidėti savanoryste kviečiami kreiptis tel. +370 612 26485.

- Reklama -

Naujausi straipsniai