2024, birželio 15, Šeštadienis

Į gatves išriedėjo nauji ekologiški autobusai

Šiandien visuomenei pristatyti nauji, suspaustomis dujomis varomi autobusai. Į Panevėžio gatves 12 autobusų išriedės jau vasario mėnesį.

Ekologija jau ne vieneri metai yra vienas iš pagrindinių Panevėžio prioritetų. Dar paėjusių metų gruodį Panevėžys pirmasis iš Baltijos šalių miestų prisijungė prie pasaulinės tvarios klimato kaitos konvencijos ir nusibrėžė sau ambicingą tikslą tapti ekologiškiausiu šalies miestu. Tikimasi, kad šie autobusai didins Panevėžio miesto viešojo transporto patrauklumą ir leis keliauti patogiau. Visiems siūlome kuo daugiau naudotis atsinaujinusiu viešuoju transportu ir palikti savo automobilius namuose.

Naujose viešojo transporto priemonėse įrengta kokybiška ventiliacija, vasarą bei žiemą komfortą užtikrins salono šildymas papildomais konvektoriais ir kondicionavimo sistema. Autobusai pritaikyti neįgaliesiems, senjorams, įvežti vaikų vežimėlius. Ryškios švieslentės rodys numerį, maršruto kryptį. Autobusuose įrengtos USB jungtys įkrauti keleivių mobiliuosius telefonus, įmontuota apsaugos sistema, kad viešasis transportas negalėtų pradėti važiuoti neuždarius durų, vaizdo stebėjimo kameros galės identifikuoti ir ištirti incidentus.

12 naujų autobusų įsigyti iš ES struktūrinių fondų skirta per 1,92 mln. Eur, 340 tūkst. Eur – iš miesto biudžeto. Šiuo metu po Panevėžį važinėja 62 viešojo transporto priemonės. Vidutinis amžius – 18 metų. Seniausios pagamintos 1993 m., naujausios – 2014 m. Turkijos bendrovės pagamintos transporto priemonės į gatves išvažiuos jau vasario mėnesį.

- Reklama -

Naujausi straipsniai