2024, liepos 15, Pirmadienis

Į „CBet Rally Rokiškis“ vėl sugrįžta buvęs WRC pilotas iš Suomijos

reklama rubai

Jau artėjantį savaitgalį Rokiškio apylinkėse įvyks ketvirtasis Lietuvos automobilių ralio čempionato etapas „CBet Rally Rokiškis“. Varžybose startuos 70 ekipažų, kurių gretose galima rasti išties įdomių pavardžių. Vienas jų – suomis Kristian Sohlberg. Jis čia sės į šturmano kėdę greta Tomo Šmagario.

Kristian Sohlberg – Suomijos ralio lenktynininkas, kuris aktyviai lenktyniavo 1999-2014-aisiais metais. Jo kaip vairuotojo dosje galima rasti beveik 90 startų įvairiuose raliuose, o 32 iš jų – WRC varžybose.  Po to, kai baigė aktyvią vairuotojo karjerą, suomis pradėjo treniruoti kitus lenktynininkus, keletą ralių yra įveikęs šturmano pozicijoje.

Būtent šiemet jis šiuo amplua ir sugrįžta į Rokiškį, kur jau varžėsi 2020-aisiais ir su pilotu Arto Soininen iškovojo šeštą vietą absoliučioje įskaitoje. Šįkart jis skaitys stenogramą lietuviui Tomui Šmagariui. Duetas startuos „Mitsubishi Lancer EVO IX“ automobiliu.

Tomas Šmagarys tvirtina, kad visai netikėtai užsimezgusi pažintis su šiuo patyrusiu suomiu netruko virsti į susitarimą dėl treniravimo. Būtent tam šįkart į šturmano vietą Kristian Sohlberg ir sės. Savo pamokomis ir patarimais jis bandys padėti Tomui Šmagariui rasti papildomo greičio.

„Su Kristianu šiemet pavyko susipažinti visai netikėtai, per Darių Biesevičių. Kadangi ieškojau, kas galėtų būti mano treneris, atsitiko taip, kad keliai suvedė su Kristianu. Pabendravome, pasitarėme ir jis davė užuominą, kad galėtų ir norėtų mane treniruoti.

Taigi, radome susitarimą ir jau treniravomės kartu su juo Suomijoje. Sausį turėjome penkių dienų testus Laplandijoje. Tais keliais, kur prieš metus ar dvejus vyko WRC etapas „Arctic Rally“. Ten važiavome ir greičio ruožais ant apledėjusių, snieguotų kelių, tiek ir ant užšalusių ežerų. Po to Kristianas atvažiavo ir į testus Zarasuose. „CBet Rally Rokiškis“ varžyboms pavyko susitarti, kad jis bus ne tik mano treneris, bet ir šturmanas. Šiaip jis labai malonus, bendraujantis žmogus. Man garbė su juo treniruotis“, – sakė lenktynininkas Tomas Šmagarys.

Kristian Sohlberg vienu ar kitu vaidmeniu jau prisidėjo prie maždaug trijų dešimčių ralio lenktynininkų treniravimo. Jo mokinių sąraše esančios tokios pavardės kaip Sebastien Ogier, Esapeka Lappi, Gus Greensmith, Teemu Suninen ar Sami Pajari kalba pačios už save. Be to, Tomas Šmagarys nėra pirmasis lietuvis, kuris savo mentoriumi pasirinko šį suomį.

„Mano šeima artimai susijusi su raliu. Tėvas 27 metus vadovavo Suomijos automobilių sporto federacijai, todėl naturalu, kad automobilių sporte atsidūriau ir aš. Laikui bėgant supratau, kad noriu pasidalinti savo sukauptomis žiniomis su kitais lenktynininkais. Dabar galiu pasakyti, kad būti automobilių sporto treneriu – mano svajonių darbas.

Praeityje man teko dirbti ir su keliais lietuviais. Vienas jų – Saulius Girdauskas. Jis buvo pirmasis mano mokinys iš Lietuvos. Dabar dirbu su Tomu Šmagariu. Tikiuosi, kad laikui bėgant Tomui šis pomėgis važiuoti ralyje irgi virs profesija“, – sakė Kristian Sohlberg.

Visą interviu su šiuo ralio treneriu iš Suomijos galite rasti „Kaif2Race“ kanale „Youtube“, o išsamesnę informaciją apie artėjančias „CBEt Rally Rokiškis“ sužinosite oficialioje varžybų svetainėje www.rallyrokiskis.com.

- Reklama -

Naujausi straipsniai