Kovo 28-osios rytą džiugino ne tik šilti pavasarinės saulutės spinduliai, bet ir gausus būrys jaunuolių, susirinkusių į Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Panevėžio apskrities VPK) salę.

Moksleivius sukvietė jau tradicija tapęs Atvirų durų dienos renginys, kuris yra puiki galimybė atvykusiems susipažinti ne tik su stojimo ir studijavimo sąlygomis Lietuvos policijos mokykloje ar Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultete, bet ir iš arčiau pamatyti policijos darbą, specialiąsias priemones, pabendrauti su pareigūnais.

Į Atvirų durų dieną susirinkusius pasveikino Panevėžio apskrities VPK viršininko pavaduotojas Renaldas Žekonis. Jis pasidžiaugė, kad abiturientų, besidominčių policininko profesija vis daugėja, o šiais metais į renginį susirinko, bene, rekordinis dalyvių skaičius. Pavaduotojas išreiškė viltį, kad po kelerių metų jaunuoliai papildys ir mūsų kolektyvo gretas.

Pavaduotojas taip pat kalbėjo apie svarbiausius pareigūno profesijos privalumus, pasakojo apie karjeros galimybes, atlyginimo kilimą, nuolat atnaujinamą, modernią darbo techniką. Pabrėžė, kad, tie, kurie pasirinks nelengvą, tačiau garbingą ir labai reikalingą pareigūno profesiją, tikrai turės perspektyvą nuolat tobulėti, o jų pastangos – bus vertinamos, nes gabiam ir ambicingam jaunimui policijoje sudarytos visos karjeros galimybės.

Atvirų durų dienos renginyje dalvyvavo Lietuvos policijos mokyklos ir Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakulteto atstovai, kurie pristatė savo veiklą, studijų programas ir stojimo sąlygas, pasakojo įspūdžius, atsiliepimus apie mokymo įstaigą, studijas, sunkumus ir pranašumus.

Taip pat renginyje savo pranešimus skaitė, darbine patirtimi dalijosi Lietuvos kriminalinės policijos biuro, kelių policijos tarnybos, antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ atstovai.

Renginio dalyviams parodytos ištraukos iš patrulių kasdienybės, vaizdo medžiagą papildė Patrulių kuopos mobiliojo būrio vyr. patrulis Giedrius Karpavičius. Vieni šmaikštūs vaizdai ne tik sukėlė šypsenas, bet ir nuoširdžiai prajuokino, kiti, priešingai, atskleidė ir pavojų, rizikos, kupiną pareigūnų darbą. Kalbėjusieji pabrėžė moksleiviams, kad policininko darbas reikalauja ne tik geležinės kantrybės, nes dirbti tenka su įvairių socialinių sluoksnių, įsitikinimų ir pažiūrų žmonėmis, bet ir drąsos, budrumo, puikaus fizinio pasirengimo, ištvermės, atsakomybės.

Panevėžio apskrities VPK Kriminalistinių tyrimo biuro Kriminalistinio aptarnavimo skyriaus viršininkas Olegas Kazancevas papasakojo apie nusikaltimų tyrėjo darbą. Pabrėžė, kad Kriminalistinių tyrimų biure darbas labai įdomus, nemonotoniškas, su moksleiviais pasidalijo informacija ir įspūdžiais iš darbo patirties, uždavė klausimų.

Jaunuolių dėmesį prikaustė Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato vyriausiojo ginklininko Valdo Norvaišos pasakojimas. Jis mokiniams pristatė policijos ginkluotę, išsamiau papasakojo apie šautuvus, specialiąsias priemones – lazdas, dujų balionėlius, antrankius, neperšaunamas liemenes, elektrošoką. Dviem savanorėms merginoms teko pasimatuoti policininko aprangą, apsaugančią nuo smūgių.

Atvirų durų diena baigėsi kinologų su tarnybiniais šunimis pasirodymu. Mokiniai žavėjosi, klausė pareigūno apie šuns dresūrą, domėjosi apie jo pagalbą tarnyboje.

Taip pat moksleiviams pristatyti nauji policijos tarnybiniai automobiliai ir juose esanti moderni įranga, aprodytas prevencinis autobusiukas ir jame įrengto muziejaus eksponatai.

Renginio akimirkas galite pamatyti čia:

https://youtu.be/R8Q1MRCakOA

Vyresnioji specialistė Karolina Miganovičienė

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email