2024, liepos 16, Antradienis

Gyventojams – nemokami seminarai apie racionalų vaistų vartojimą

reklama rubai

Lietuvoje kiekvienais metais vartojama vis daugiau vaistų. Bet ar žinome, kaip tai daryti atsakingai ir saugiai? Sveikatos apsaugos ministerija drauge su partneriais organizuoja nemokamų seminarų ciklą, kurio metu gyventojams bus pristatomi racionalaus vaistų vartojimo principai. Nuo šių metų spalio visi besidomintys racionaliu vaistų vartojimu ar norintys sužinoti daugiau apie vaistus, kviečiami į gyvus ir nuotolinius susitikimu su savo srities ekspertais.

„Šiuo metu neracionalus vaistų vartojimas svarbi problema visame pasaulyje. Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, daugiau nei pusė visų vaistų yra išrašomi, išduodami ar parduodami netinkamai, be to, pusė pacientų vaistus vartoja neteisingai. Netinkamas vaistų vartojimas kelia grėsmę pacientų sveikatai, taip švaistomos sveikatos apsaugai skirtos lėšos,“ – teigia Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos politikos skyriaus vedėja Anželika Oraitė.

Spalio mėnesį Klaipėdoje, Kaune ir Panevėžyje vykstančių seminarų metu lektorės gyd. Giedrė Baršauskienė ir VU medicinos fakulteto docentė, medicinos mokslų daktarė Jūratė Pečeliūnienė papasakos apie racionalaus vaistų vartojimo principus, naudą sveikatai bei poveikį finansams. Seminarų metu bus aptarta rizika ir žala, kurią sukelia neracionalus vaistų vartojimas.

Besidomintys konkrečiais vaistais – tokiais kaip antibiotikai, benzodiazepinai, vaistai nuo skausmo, širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto – išgirs naudingos informacijos. Atėję į seminarus sužinos apie gydymo režimo laikymąsi, savigydos principus ir ką daryti, pasireiškus įtariamoms nepageidaujamoms reakcijoms. Susitikimo metu bus aptarti ir kiti klausimai, susiję su vaistų vartojimu.

Panevėžyje seminaras numatytas spalio 25 d. nuo 14.30 iki 18.30 val. G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje.

 

Registruotis į seminarus galima ČIA, taip pat el. paštu mokymai@galimybiupletra.lt arba telefonu 8 616 51900.

- Reklama -

Naujausi straipsniai