2024, birželio 12, Trečiadienis

Gyventojai neišgirdo draudikų perspėjimų – dėl sniego slėgio padarytiems nuostoliams atlyginti jau rezervuota daugiau nei pusė milijono eurų

Gruodžio viduryje Lietuvą užklupo pūga, kuri atnešė daug sniego ir nuostolių žmonių turtui, o tik pradėjus lyti ir orams atšilus, pasipylė didžiulės bėdos. „Lietuvos draudimas“ skaičiuoja, kad per dvi savaites tik dėl sniego slėgio nuostoliams atlyginti jau rezervuota virš 700 000 eurų ir nuostoliai kasdien auga.

Šimtatūkstantiniai nuostoliai žmonių būstams

Tik prasidėjus pūgai, ekspertai ėmė kalbėti, kad kol sniegas lengvas ir purus – būtina jį reguliariai valyti nuo stogų, kitų paviršių, kitaip nuostoliai būstui ir automobiliams bus milžiniški. Visgi, anot draudimo eksperto, panašu, kad ne visi gyventojai pasirūpino savo turtu.

„Sniego slėgio nuostoliai išties labai sparčiai auga, žmonės turi atšaukti savo šventinius planus, kad nusikastų stogines ir išgelbėtų stogą nuo nuostolių. Visgi nemažai tokių, kurie pasirūpinti turtu pavėlavo, galbūt galvojo, kad sniegas savaime nutirps, tačiau tai nėra tiesa.

Didžius sniego sluoksnis prie didesnio šalčio yra purus ir lengvas, o tik atšilus orui ir palijus – sniego sluoksnis atrodo taip pat, bet tampa beveik 10 kartų sunkesnis“, – pasakoja „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

Jis sako, kad, skaičiuojant nuo gruodžio 11 dienos, draudimo bendrovė jau išmokėjo arba rezervavo daugiau nei 700 tūkst. eurų vien tik sniego slėgio padarytoms žaloms padengti.

„Dar iki Kalėdų fiksavome virš 600 nuostolių dėl sniego slėgio žmonių turtui. Itin nukentėję namų stogai, ūkiniai pastatai, šiltnamiai, stoginės, pavėsinės, nuplėšti net nekokybiškai pritvirtinti saulės kolektoriai, lietvamzdžiai. Tiesa, nukentėjo ne tik privačių žmonių būstai, bet ir komercinis turtas“, – pastebi Artūras Juodeikis.

Nukenčia ne tik būstai, bet ir privatus bei komercinis transportas

Anot jo, svarbu įvertinti ir į stogo nuolydžio kampą – jei kampas status, dalis sniego gali tiesiog savaime nuslinkti žemyn, o horizontalūs ar mažo nuolydžio stogai gali sukaupti kur kas didesnį kiekį sniego, tad jais reikia pasirūpinti labiau.

Žinoma, jei stogas status, tai yra galimybė, jog pats nubyrės ant greta esančio savo ar svetimo turto.

„Pavyzdžiui, automobiliams taip pat padaryta žalos už beveik 9 tūkst. eurų, nukentėjo ir komercinis transportas“, – pastebi „Lietuvos draudimo“ ekspertas.

Žiema dar nesibaigė, todėl rūpintis turtu ne per vėlu

Artūras Juodeikis teigia, kad dar didelė žiemos dalis prieš akis – šiuo metu temperatūra teigiama, sinoptikai nuolat praneša apie atšalimus ir vėl atšilimus, todėl nuostoliai dar nesibaigė. Taigi tikrai verta prisiminti nuosekliai valyti namų stogus, terasas, stogelius, būtina nuvykti į sodybas, sodo namelius ir pažiūrėti, kokia ten situacija – didelė tikimybė, kad ten taip pat sniegas padarė savo darbą.

„Be to, statydami automobilį vis apsižvalgykite, kad aplink nebūtų senų, gausiai apsnigtų medžių, kurių šakos gali lūžti ir kristi ant transporto priemonės. Žinoma, svarbu saugoti ir savo sveikatą, pasirūpinti varvekliais, juos nudaužyti, pačius stogus valyti atsargiai ir su kitų pagalba, jei tik yra tokia galimybė“, – mintimis dalinasi Artūras Juodeikis.

Naujausias „Lietuvos draudimo“ prekės ženklo tyrimas rodo, jog Lietuvos gyventojai jį laiko pačiu patikimiausiu draudimo prekės ženklu Lietuvoje, ypatingai daug balų apklaustieji bendrovei skiria už tai, jog ji objektyviai vertina klientui padarytos žalos nuostolį, paprastai ir sklandžiai jas tvarko bei greitai sureguliuoja (KOG apklausa, 2021 m. gruodis, 18-74 metų amžiaus Lietuvos gyventojai). Savo draudimą apskritai bendrovei patiki kas trečias besidraudžiantis šalies pilietis.

- Reklama -

Naujausi straipsniai