Nacionalinio savanorių pagalbos koordinavimo centro „Stiprūs kartu“ ir Lietuvos savivaldybių asociacijos inicijuota akcija „Tylos ir solidarumo valanda“ kviečia sustoti ir pagerbti tiesiogines bei netiesiogines COVID-19 aukas. Prie šios iniciatyvos jungiasi ir Panevėžys, tad gruodžio 23 d. valandai, nuo 19 iki 20 val. užges Laisvės a. stovinti šventinė eglė ir aikštės papuošimai. Didžiųjų metų švenčių išvakarėse gyventojai raginami sustoti ir susimąstyti, išreiškiant solidarumą su tais, kam ši pandemija tapo netekčių ar sunkių išbandymu laikotarpiu.

Akcijos iniciatorių sutarimu gruodžio 23 d. nuo 19 iki 20 val. bus užgesintos visų Lietuvos savivaldybių miestų centrinių kalėdinių eglių šviečiančios puošmenos. Šiuo kvietimu analogiško veiksmo tikimasi iš prekybos centrų, parduotuvių, visų viešųjų įstaigų ir organizacijų, įmonių bei visų šalies žmonių.

„Jei mūsų nelabai veikia vaizdai iš ligoninių, iš visų pusių sklindantys prašymai ir raginimai, kviečiu šią tylos ir susikaupimo valandą paprasčiausiai apsidairyti aplinkui ir pažvelgti į šalia esančių artimųjų veidus. Juk taip paprasta – sustoti privalome dėl savęs ir dėl jų. Tai – kiekvieno mūsų asmeninė atsakomybė, kurią jausdami ir ėmęsi atitinkamų veiksmų padėsime ir tiems, kurie dėl mūsų kovoja pačiose pirmose pandemijos fronto eilėse – medikams, policijos pareigūnams, socialiniams darbuotojams ir daugeliui kitų“, – sako Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

Visi šalies gyventojai šią valandą kviečiami sustoti ir susimąstyti. Dar kartą atkreipiame dėmesį, kad tik nuo visų besąlygiško karantino taisyklių laikymosi priklausys gyventojų ateitis. Statistikos departamento duomenimis, iki šios dienos Panevėžys neteko 28, o Lietuva – 972 piliečių, mirusių nuo COVID-19 ligos.

 

Print Friendly, PDF & Email