2024, gegužės 21, Antradienis

Grobis lengvas – atsakomybė rimta

Nesaugomas turtas masina vagis. Tai patvirtina ir vakarykštė istorija, kai neapdairiai paliktas automobilis buvo pasisavintas. Lengvu grobiu susidomėjo nepilnamečiai.

Balandžio 13-ąją apie 9 val., Panevėžio apskrities policija gavo pranešimą, kad iš įmonės teritorijos Panevėžyje, S. Kerbedžio g., dingo mikroautobusas „VW LT35“. Pareigūnai nedelsdami pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl vagystės ir tikslino nusikaltimo aplinkybes.

Paaiškėjo, kad įmonei priklausantis automobilis, kurį savininkas įvertino 3 060 eurų, dar iš vakaro buvo paliktas nesaugomoje, neaptvertoje ir nerakinamoje bei nefilmuojamoje teritorijoje. Negana to, automobilis buvo nerakintas, o jame palikti visi transporto priemonės dokumentai ir net užvedimo rakteliai. Nenuostabu, kad taip neapdairiai paliktu turtu susigundė ilgapirščiai.

Ilgai ieškoti įmonės logotipais paženklinto mikroautobuso nereikėjo – tos pačios dienos vakarą jis buvo pastebėtas važinėjantis miesto gatvėmis. Paaiškėjo, kad paprasta it vaikiški žaidimai vagyste iš tikrųjų susidomėjo paaugliai. Vogtu automobiliu važinėjosi keturi nepilnamečiai – 15-16 metų panevėžiečiai. Jaunuoliai, pastebėję policijos pareigūnus, suprato, kad automobiliu savo kelionės tikslo nepasieks ir dėjo į kojas. Tik ir vakarinis sportas netruko ilgai – pareigūnai pademonstravo bėgimo tempo pranašumą ir sulaikė visus keturis jaunuolius.

Jaunieji bėgliai jau buvo pakliuvę į policijos akiratį – smulkiomis vagystėmis užsiėmė ir anksčiau. Susigundžius vertingesniu grobiu, laukia ir rimtesnė atsakomybė. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. („Vagystė“), įtariamiesiems pareikšti įtarimai nusikalstamos veikos padarymu. Kadangi visi keturi jaunuoliai vyresni kaip 14 metu, todėl privalės atsakyti įprasta tvarka – jiems gresia bauda, areštas, laisvės apribojimas arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Vyriausioji specialistė Rasa Černauskaitė

- Reklama -

Naujausi straipsniai