Per pusę metų įgyti kompetenciją ir gauti pažymėjimą nemokamai – tokią galimybę birželį pasiūlė Užimtumo tarnyba dviem šimtams savo klientų. „Google Career Certificates“ projekte dalyviai mokosi duomenų analitiko, projektų valdymo profesionalo, UX dizainerio ir IT priežiūros programose. Planuota, kad mokymus dalyviai turės užbaigti iki gruodžio 15 dienos, bet pasiekti rezultatai leido šį terminą pratęsti.

Studijų programos grindžiamos savarankišku mokymusi – kiekvienas programos dalyvis per maždaug 6 mėnesius įgyja žinių jam tinkamu laiku ir tempu, naudodamasis „Coursera“ platformoje esančiais studijų ištekliais.

Tiesa, ne visi norintieji gavo galimybę mokytis. „Buvo orientuojamasi į gerai išmanančius anglų kalbą ar turinčius didesnių sunkumų integruojantis į darbo rinką“, – paaiškino Užimtumo tarnybos paslaugų jaunimui ir strateginių partnerysčių koordinatorė Lina Pečiulienė.

Nemokama galimybe mokytis labiausiai domėjosi jaunimas (164 dalyviai). Prisijungė 7 neįgalieji ir 11 vyresnių nei 49 metų asmenų. Likusias vietas nuspręsta išdalinti labiausiai motyvuotiems Užimtumo tarnybos klientams.

Praėjusią savaitę surengtoje dalyvių apklausoje paaiškėjo, jog didžioji dalis mokymų turinį vertina teigiamai. Daugelis ketina baigti pasirinktas programas ir gauti tai patvirtinantį pažymėjimą. Jie mano, kad įgytos žinios padės susirasti darbą, o gal ir pradėti karjerą šioje srityje.

Nuotolinis mokymas yra lankstus, bet ar padeda išlaikyti tinkamą motyvacijos lygį? Dauguma dalyvių pabrėžė, kad stengiasi kiekvieną savaitę prisijungti prie kursų, bet kartais pritrūksta noro. Dalis susidūrė su techniniais nesklandumais, anglų kalbos spragomis. Būtent šis sunkumas labai sulėtino ir Julijos mokymąsi, nes būdama vyresnio amžiaus negali pasigirti pakankamomis užsienio kalbos žiniomis. „Tačiau visuose kursuose yra galimybė skaityti titrus, paskui juos išsiverčiant „Google translate“ programoje“, – pabrėžė ji.

Septyni asmenys su negalia taip pat dalyvavo „Google Career Certificate“ programoje. Antai Gintaras sakė, kad pritrūko praktinių užduočių. Sigita teigia priešingai: „Mokslai labai įtraukė ir patinka. Užduotys įdomios, smagu, kad galima vertinti ir kitų darbus, dalyvauti forumuose“. Gal ir nespės baigti programos laiku, bet jai svarbiau ugdyti savo kūrybiškumą, o ne tik gauti pažymėjimą.

Mokymuose dalyvavusi Viktorija jau baigė kursus ir gavo tai patvirtinantį sertifikatą. Ji iš pradžių skeptiškai vertino savo motyvaciją, bet pradėjusi – nebegalėjo sustoti. UX dizaino programą baigusi mergina teigiamai vertina ne tik mokymosi procesą, teorines bei praktines žinias, bet ir įgytas naujas kompetencijas IT srityje.

Rusakalbis Kirilas, pasirinkęs IT priežiūros programą, sakė, kad kai kuriuose kursuose teorinių žinių buvo per mažai – tekdavo pačiam ieškoti papildomos informacijos internete: „Kai esi dirbantis ir dar mokaisi – sudėtinga, bet ateityje nauji įgūdžiai tikrai pravers“.

Duomenų analitiko programą pasirinkusiai Editai kartais reikėdavo palaikymo iš artimųjų ir bendramokslių, nes motyvacija smukdavo, išgirdus daugiau teorijos. Jai labiau patinka atlikti praktines užduotis, kurių metu gali įrodyti sau, jog sugebės dirbti pagal įgytą kompetenciją.

Užimtumo tarnyba pandemijos laikotarpiu vis dažniau siūlė prisijungti prie skaitmeninių mokymų įvairiose platformose. Jei nepavyksta įsidarbinti, o gal jaučiate, kad galite pagilinti savo žinias nemokamai – siūlome peržvelgti mokymų sąrašą čia.

 

 

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email