Kaip praneša Panevėžio miesto Savivaldybė, Panevėžio plėtros agentūros iniciatyva „Atrask Panevėžio spalvas“, kviečianti menininkus ištapyti miesto sienas, įsibėgėja. Spalio mėnesį Panevėžio plėtros agentūra skelbė viešąjį konkursą menininkams, kurie norėtų ištapyti miesto įmonių sienas. Viešasis konkursas taip pat buvo skelbiamas ir miesto turizmo sektoriaus įmonėms, kurios norėtų, kad ant jų pastatų sienų atsirastų menininkų piešiniai. Jau šiandien pradedami pirmieji sienų tapymo darbai.

Gruodžio 1 d. įvyko ekspertų komisijos posėdis, kurio metu buvo svarstomi ir renkami menininkų konkursui pateikti eskizai. Buvo renkamasi iš 30 eskizų, kuriuos penkioms miesto pastatų sienoms pateikė aštuoni menininkai. Konkurso komisija eskizus atrinko pagal konkurso apraše nurodytus kriterijus: eskizų stilistiką, estetinę kokybę, darnumo su aplinka santykį, temos suvokimą ir išpildymą, vaizdinio išpildymo technines galimybes, autentiškumą.

Gruodžio 7 d. buvo pasirašyta sutartis su menininke Aiste Bartuseviče, kuri ištapys viešbučio „Pervaža“ pastato fasadinę sieną ir šalia esančią betono užtvarą. Komisijos balsų dauguma buvo atrinktas menininkės A. Bartusevičės (Černiauskaitės) eskizas, kuriame matomi Panevėžio geležinkelio stoties ir siauruko motyvai, atspindintys konkurso piešinių temą „Kas man yra Panevėžys“?. Šiuos tapybos darbus menininkė planuoja užbaigti dar iki šių metų pabaigos.

Iniciatyva organizuojama įgyvendinant Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą verslo plėtros sąlygų gerinimo projektą „Aplinkos verslui gerinimas Panevėžyje“.

Kaip konkrečiai pasikeis verslo sąlygos išpaišius sieną ir kokios verslo plėtros tikimasi – nepranešama.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email