2024, birželio 23, Sekmadienis

Geriausiu Kauno automobiliu išrinktas elektromobilis „Hyundai Kona EV“

reklama rubai

Kauniečiai geriausiu automobiliu savo miestui išsirinko elektromobilį „Hyundai Kona EV“. Tai – jau antrasis šio elektromobilio triumfas „Lietuvos metų automobilio 2019“ konkurse, mat jis atsidūrė ir praėjusią savaitę paskelbtame geriausiųjų septintuke.

Pirmadienį geriausio Kauno miesto automobilio apdovanojimas buvo įteiktas „Hyundai“ centro „Autofortas motors“ vadovui Andriui Čiuprinskui.

Aplenkė ir „Audi“, ir BMW

Geriausią Kauno automobilį rinko šio miesto gyventojai balsuodami „Lietuvos metų automobilio 2019“ rinkimų starto metu rotušės aikštėje bei vėliau – portale „Kas vyksta Kaune“. „Hyundai“ elektromobilis kauniečiams patiko labiau nei „Audi Q8“, BMW X5, C klasės „Mercedes-Benz“ ir kiti automobiliai.

„Kaunas visada buvo automobilininkų miestas, o pastaraisiais metais pokyčiai šioje srityje akivaizdūs: gatvės tampa lygesnės, jose matome vis daugiau naujų automobilių. Esame didžiausia miesto bendruomenė internete, tad norime prisidėti prie novatoriškų transporto priemonių populiarinimo. Tai, kad šiemet išrinktas elektromobilis, nustebino ir mane patį. Manau, didelę įtaką tam turi infrastruktūra, žmones žavi nemokamas, tylus ir labai tolygus važiavimas. Modernaus miesto gyventojai išsirinko labai modernų automobilį“, – apdovanojimų metu teigė „Lietuvos metų automobilio Kaunui 2019“ rinkimus organizavusio tinklalapio „Kas vyksta Kaune“ vadovas Vaidas Pilkauskas.

Praėjusiais metais rinkimų „Lietuvos metų automobilis 2018“ metu taip pat buvo renkamas geriausias automobilis Kauno miestui. Tuomet kauniečiai išrinko „Audi Q5“.

Revoliucinis elektromobilis

Apdovanojimo teikime dalyvavo ir vienas iš rinkimų „Lietuvos metų automobilis 2019“ komisijos narių, žurnalo „Auto Bild Lietuva“ redaktorius Vitoldas Milius. Jis lapkričio mėnesį geriausiai įrodė elektromobilio praktiškumą – važiuodamas maksimaliu leistinu greičiu nuvyko iš Vilniaus į Palangą. Tai pasiekiama toli gražu ne kiekvienai elektra varomai transporto priemonei.

„Hyundai Kona EV“ yra kompaktinės klasės krosoveris, kurio ilgis vos viršija 4 metrus. Jo išskirtinumas – net 64 kWh talpos baterija, dėl kurios viena įkrova elektromobilis gali įveikti net 482 kilometrus.

Nors „Kona EV“ yra ekologiškas, jis anaiptol nėra lėtas. Elektromobilio variklis pasiekia 204 AG ir 395 Nm, o iki 100 km/val. priekiniais ratais varomas modelis įsibėgėja per 7,6 sek. Didžiausias jo greitis – 167 km/val.

„Hyundai Kona EV“ yra didžiulis proveržis visoje automobilių rinkoje. Tai pirmas Lietuvoje parduodamas naujas elektromobilis, galintis lengvai nuvažiuoti per 400 kilometrų – tai leidžia šeimai jį naudoti kaip pagrindinę transporto priemonę ir pasiekti bet kurį šalies tašką be sustojimų. Susidomėjimas šiuo elektromobiliu Kaune yra didžiulis – bandomųjų važiavimų eilės užpildytos kelias savaites į priekį. Nenuostabu, jog miesto gyventojai „Kona EV“ išrinko pačiu geriausiu“, – teigė „Hyundai“ atstovybės Kaune UAB „Autofortas motors“ direktorius Andrius Čiuprinskas.

Visą lapkričio mėnesį trukusių rinkimų finalas, kuriame paaiškės „Lietuvos metų automobilis 2019“ bei kitų nominacijų nugalėtojai, vyks artėjantį ketvirtadienį, lapkričio 29-ąją.

- Reklama -

Naujausi straipsniai