Gegužės 27-29 d. baidarių ir kanojų irkluotojams Trakuose vyko Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionatas kuriame miestui atstovavo Panevėžio sporto centro (PSC) ir Panevėžio Raimundo Sargūno gimnazijos (PRSG) auklėtiniai. Bendrą komandą sudarė 56 sportininkai ir keturi treneriai. Tai didžiausia komanda iš visų Lietuvos regionų. Be kiekybės galime pasidžiaugti ir kokybe, Panevėžiečiai dominavo visuose baidarių plaukimuose. Panašu, kad tai geriausias pasirodymas per visą Panevėžio irkluotojų Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionatų istoriją. Pirmą varžybų dieną varžytasi buvo 500 m, antrą dieną 1000 m, trečią dieną 200 m nuotoliuose.

„Nors oras nelepino, komandai Trakuose sekėsi puikiai. Iš čempionato į Panevėžį grįžo net septyniolika čempionų, olimpinėse rungtyse iškovotos teisės atstovauti Lietuvai Europos jaunių ir jaunimo čempionate. Net devyni sportininkai turėtų vykti į Europos jaunių čempionatą birželio pabaigoje, taip pat keturi sportininkai pateko į jaunių rinktinės kandidatų sąrašą, kas leis jiems kitąmet vykti į treniruočių stovyklą šiltuose kraštuose“, – sakė baidarių ir kanojų treneris Vytautas Vaičikonis.

Jaunimo grupėje baidare 500 m. nuotolyje dviviete nenugalimi buvo Rytis Sakalauskas (PRSG) ir Heraldas Kairys (PRSG), antroje liko Tautvydas Šukys (PSC) su porininku iš Šiaulių B. Marco. Tame pačiame nuotolyje baidare dviviete čempione tapo Gabrielė Srivkinaitė su porininke iš Elektrėnų G. Pališauskaite. Tūkstančio metrų nuotolyje baidare vienviete antrą vietą iškovojo Rytis Sakalauskas (PRSG), Rytis su porininku Heraldu Kairiu (PRSG) taip nugalėjo ir dviviete, o antraisiais finišavo Šukys Tautvydas su šiauliečiu M. Bratich, trečioje vietoje liko Tomas Srivkinas (PSC) su porininku iš Šiaulių T. Bartkumi. Rytis Sakalauskas (PRSG) vienviete čempionu tapo 200m nuotolyje, o kartu su porininku Heraldu Kairiu (PRSG) finišavo antrais, trečioje vietoje liko Tautvydas Šukys (PSC) su M. Bratich. 200m nuotolyje jaunimo grupėje baidare keturviete antrą vietą iškovojo Mantas Stasiškis (PSC), Tautvydas Šukys (PSC), Nedas Zavadskis (PSC) bei M. Bratich. Merginų grupėje 200m nuotolį trečia įveikė Gabrielė Srivkinaitė (PSC), o kartu su elektrėniške G. Pališauskaite tapo čempionėmis dviviečių klasėje.

Jaunių grupėje pergalės buvo dar įspūdingesnės. Baidare vienviete 500m nuotolyje nugalėjo Ignas Nakčeris (PSC), antru liko kitas panevėžietis Eligijus Bružas (PRSG). Užtikrintai 500m baidare vienviete laimėjo Kotryna Glemžaitė (PSC), o šioje rungtyje Liucija Railaitė (PSC) liko trečia. Baidare dviviete labai įtemptoje kovoje nugalėjo Povilas Čepelė (PSC) su Tomu Šimoliūnu (PSC) vos 0.3 s aplenkę kitą Panevėžio įgulą Nedą Kraujalį (PRSG) su Linu Bukausku (PSC), o trečiaisiais liko Ignas Nakčeris (PSC) su trakiškiu D. Bareika. Broliai Dovydas ir Danielius Gauriai dviviete kanoja iškovojo bronzos medalius. Jaunės Rasa Vaičikonytė (PSC) su Liucija Railaite (PSC) baidare dviviete iškovojo sidabro medalius, bronza atiteko Emai Milašiūtei (PRSG) su Gabija Bakaite (PRSG). Stipriausi panevėžiečiai buvo ir keturviečių klasėje, ten nugalėjo Tomas Šimoliūnas (PSC), Nedas Kraujalis (PRSG), Linas Bukauskas (PSC) ir Povilas Čepelė (PSC), sidabras atiteko taip pat panevėžiečiams Orestui Rimšai (PRSG), Martynui Grybei (PRSG), Norbertui Vaitkui (PRSG) ir Karolis Laskovas (PSC). Jaunės keturviečių baidarių rungtyse atrodė ne ką prasčiau nugalėdamos, čempionėmis tapo Rasa Vaičikonytė (PSC), Kotryna Glemžaitė (PSC), Liucija Railaitė (PSC), Ema Milašiūtė (PRSG), trečiomis finišavo Indrė Savickytė (PSC), Gabrielė Andrijauskaitė (PSC), Gabija Bakaitė (PRSG), Jonė Vidutytė (PRSG).

Jaunių grupėje 1000m nuotolyje taip pat netrūko nugalėtojų ir prizininkų. Įtemptoje kovoje baidare vienviete nugalėjo Ignas Nakčeris (PSC), antru finišavo Povilas Čepelė (PSC), trečiu Tomas Šimoliūnas (PSC). Atskirai verta paminėti, kad finaliniame plaukime iš 9 dalyvių, net 7 buvo Panevėžio komandos atstovai. Jaunių merginų grupėje Kotryna Glemžaitė (PSC) be vargo laimėjo baidare vienviete.  Baidare dviviete nugalėjo Karolis Laskovas (PSC) su Eligijumi Bružu (PRSG), antraisiais finišavo Vilius Borisas (PSC) su Dovydu Rimšu (PRSG), kanojų dviviečių klasėje broliai Dovydas ir Danielius gauriai iškovojo bronzos medalius. Panevėžietės jaunės taip pat pasirodė puikiai laimėdamos baidare dviviete, čempionėmis tapo Indrė Savickytė (PSC) su Juškaite Beatriče (PRSG), antrosiomis finišavo Morta Kulikauskaitė (PSC) su Urte Zigmantaite (PSC), trečiosiomis Paulina Timoščenko (PRSG) su plungiške A. Žiogaite. Keturvietėmis nugalėjo Ignas Nakčeris (PSC) su Benu Vilčinsku (PSC) bei komandos draugais iš Visagino, antrais finišavo Augustas Viršilas (PSC) su Viliumi Borisu (PSC), Eligiju Bružu (PRSG) ir Ryčiu Baku (PSG), bronzos medalius iškovojo Gabrielis Adomavičius (PSC), Benediktas Keblys (PRSG), Dovydas Rimšas (PRSG), Titas Misiūnas (PSC). Jaunės neatsiliko ir taip pat nugalėjo, čempionėmis tapo Rasa Vaičikonytė (PSC) su Gabija Bakaite (PRSG), Liucija Railaite (PSC), Ema Milašiūte (PRSG), sidabro medaliais pasipuošė Paulina Timoščenko (PRSG), Jonė Vidutytė (PRSG), Indrė Savickytė (PSC), Gabrielė Andrijauskaitė (PSC).

200m rungtis pati skaitlingiausia ir džiugu, kad mūsų komandai puikiai sekėsi. Baidare vienviete jaunių grupėje dalyvavo net 64 sportininkai ir pirmas dvi vietas iškovojo Panevėžio miesto atstovai, o finale iš devynių irkluotojų net septyni buvo panevėžiečiai. Čempionu tapo Linas Bukauskas (PSC), sidabras atiteko Povilui Čepelei (PSC). Janių merginų grupėje konkurencijos taip pat netrūko, čia dalyvavo 29 sportininkės, tad smagu, kad čia nugalėjo Kotryna Glemžaitė (PSC). Dvivietėmis situacija ne mažiau įspūdinga, jaunių grupėje visos trys prizinės vietos atiteko Panevėžui. Nugalėjo Linas Bukauskas (PSC) su Nedu Kraujaliu (PRSG), antraisiais finišavo Karolis Laskovas (PSC) su Tomu Šimoliūnu (PSC), trečiaisiais Ignas Nakčeris (PSC) su Benu Vilčinsku (PSC). Jaunės Kotryna Glemžaitė (PSC) su Ema Milašiūte (PRSG) baidare dviviete nugalėjo, o trečiomis finišavo Rasa Vaičikonytė (PSC) su Liucija Railaite (PSC). Kanoja dviviete Vytautė Gaurytė (PRSG) su Aleksandra Sokolovaite (PRSG) taip pat iškovojo bronzos medalį. Didžiausią greitį išvystančios valtys baidarės keturvietės taip pat geriausiai paklūsta Panevėžiečiams, čempionais tapo Orestas Rimšas (PRSG), Linas Bukauskas (PSC), Povilas Čepelė (PSC), Norbertas Vaitkus (PRSG), sidabras atiteko kitai Panevėžio įgulai su Tomu Šimoliūnu (PSC), Karoliu Laskovu (PSC), Nedu Kraujaliu (PRSG), Martynu Grybe (PRSG), trečią vietą iškovojusioje valtyje taip pat buvo du panevėžiečiai tai Ignas Nakčeris (PSC) su Benu Vilčinsku (PSC). Paskutiniame varžybų plaukime, baidare keturviete jaunėms taip pat dominavo Panevėžys. Čempionėmis tapo Kotryna Glemžaitė (PSC), Liucija Railaitė (PSC), Rasa Vaičikonytė (PSC), Ema Milašiūtė (PRSG), antrosiomis Gabija Bakaitė (PRSG), Indrė Savickaitė (PSC), Paulina Timoščenko (PRSG), Jonė Vidutytė (PRSG).

Stipriausi Panevėžio irkluotojai dabar Trakuose ruošis birželio pabaigoje vyksiančiam Europos jaunių ir jaunimo čempionatui, kur tikimasi pakovoti dėl finalų.

Komandą varžyboms ruošė treneriai Edita Simonaitytė, Pavelas Bespalovas, Dalia Vaičikonienė, Vytautas Vaičikonis.

 

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email