2024, liepos 16, Antradienis

Geriausiai vertinama prestižinė markė Lietuvoje yra BMW. Tikrai?

reklama rubai

Nieko nenustebinsime pasakydami, kad BMW yra bene populiariausia automobilių markė Lietuvoje. Beveik visi BMW modeliai yra itin geidžiami ir populiarūs – pradedant tradiciniais 3 ir 5 serijos BMW, visureigiais BMW X3 ir X5, beveik kultiniu tapusiu BMW X6 ir baigiant populiariausiais savo klasėje 6 serijos sportiškais BMW ir sportininkų pamėgtais 1 ir 2 serijos BMW. Statistika tik patvirtina tai ką mato akys Lietuvos gatvėse – remiantis „AutoTyrimų“ duomenimis matome, kad daugiausia Lietuvoje įregistruojama arba pakeičiama Volkswagen, BMW ir Audi markių naudotų automobilių. Kalbant apie populiariausius modelius, šalia pigesnių „Volkswagen Passat“ ir „Volkswagen Golf“ visada sutinkame 3 ir 5 serijos BMW. Jeigu pažiūrėtume į istorinius įregistravimo duomenis, tai šių modelių populiarumas Lietuvoje yra labai stabilus ir nesikeičia jau daugelį metų.

Naudotų automobilių skelbimų svetainės taip pat patvirtina registracijos duomenis. Jeigu tikitės, kad daugiausia bus parduodama prienamesnių markių automobilių, tai klystate – būtent BMW markės automobilių Lietuvoje pardavinėjama daugiausia – net 14 proc., antroje vietoje Volkswagen su 11 proc., trečioje Audi su 10 proc., ketvirtoje Mercedes-Benz su 8 proc. ir tik penktoje vietoje pirmoji ne vokiška markė – tai Toyota su 6 proc. Iš penkių populiariausių markių net trys yra prestižinės markės.

Ar populiarumas taip pat reiškia ir gerą įvertinimą?

Su populiarumu kaip ir aišku – jeigu žmonės nori kažko, vadinasi tas kažkas turi pateisinti jų lūkesčius? Juk taip veikia pasiūlos ir paklausos svarstyklės. Pažiūrėkime kurie prestižiniai automobiliai geriausiai patenkina lietuvių lūkesčius.

Kadangi vidutinis Lietuvoje įregistruotų automobilių amžius siekia 11 metų, pažiūrėkime kurie 9-13 metų senumo automobiliai yra geriausiai vertinami pas mus. Populiariausios Lietuvoje automobilių atsiliepimų svetainės Autoasas.lt statistika rodo keletą labai įdomių faktų. Geriausiai vertinamų prestižinių automobilių dešimtuke nematome nei vieno BMW markės automobilio! Net keturi yra Volvo markės automobiliai, du Volkswagen ir du Lexus. Tačiau pirmasis BMW markės automobilis yra tik 27 vietoje. Žinoma, tai bendra statistika neišskiriant automobilių klasių, tad paskaidykime statistiką pagal populiariausias klases.

Pasirenkame D2 klasę – vidutinio dydžio prestižinių automobilių klasę, kurioje tikimės sutikti 3 serijos BMW. Matome, kad šioje klasėje tarp 9-13 metų senumo modelių geriausiai vertinamas yra „Volvo S60, 2010 – 2018“, toliau rikiuojasi „Lexus IS“ gaminamas nuo 2013 metų, tuomet  „C klasės W204 Mercedes-Benz 2007 – 2014“, „Lexus IS 2005 – 2013“ ir „Saab 9-3 2007 – 2011“. Tačiau BMW markės automobiliai yra lentelės dugne – tik dešimtoje ir dvyliktoje vietoje iš dvylikos.

Keliaukime klase aukščiau – tai E2 klasės dideli prestižiniai automobiliai, penktos serijos BMW teritorija. Čia vėlgi geriausiai vertinamas yra Volvo markės atstovas – „Volvo S80, 2006 – 2016“, toliau sąraše karaliauja Audi markės automobiliai – „Audi A6 2004 – 2011“ ir „Audi A6 2011 – 2018“, toliau gerai lietuvių vertinami Lexus markės automobiliai – tai „Lexus GS 2005 – 2012“ ir tik po to seka BMW markės atstovai – „BMW 5 klasė Gran Turismo 2009 – 2017“ ir populiarusis „5 serijos F10/F11 BMW“ gamintas 2010 – 2016 metais.

Pažiūrėkime kokie prestižiniai modeliai geriausiai vertinami visureigių sektoriuje. Matome, kad lietuviai tarp prestižinių visureigių geriausiai vertina „Volkswagen Touareg“ ir „Lexus RX“ modelius. Pirmoje vietoje sutinkame 2011 – 2018 gamintą „Touareg“, antroje „Lexus RX 2003 – 2009“, trečioje senesnės kartos 2002 – 2010 metais gamintą „Touareg“ ir ketvirtoje naujesnės kartos „Lexus RX 2009 – 2015“. Penketuką užbaigia „Audi Q5 2008 – 2017“ ir tik po šio modelio seka du BMW modeliai. Beje abu jie yra „BMW X3“ modeliai, o populiarusis „BMW X5“ kartu su Volvo atstovais „XC60“ ir „XC90“ visureigiais yra lentelės dugne.

Tad kodėl mes taip norime važinėti BMW automobiliais

Apžvelgėme tik kelis svarbiausius statistikos pjūvius, tačiau jie labai aiškiai sako, kad BMW markės automobiliai nėra geriausiai vertinami. Tokie yra „Volvo S60/V60“ ir „Lexus IS“ vidutinėje klasėje, „Volvo S80“ ir „Audi A6“ tarp didesniųjų bei „Volkswagen Touareg“ ir „Lexus RX“ tarp visureigių. Patikimumo reitinguose trečios serijos BMW taip pat yra prasčiausiai vertinami iš visų. Taip pat komforto savybių vertinimuose. Net ir valdymo bei variklių įvertinimuose sportiški BMW „trečiukai“ nėra tarp geriausių. Didesniųjų automobilių klasėje penktos serijos BMW visos svarbiausios savybės – patikimumas, varikliai, komfortas ir valdymo savybės vertinamos tik vidutiniškai. Tarp prestižinių visureigių situacija dar blogesnė – BMW automobilių patikimumas, varikliai, komfortas vertinami labai prastai, tik BMW X3 modelių valdymo savybės yra įvertintos gerai.

Peršasi mintis, kad žmonės turintys BMW automobilius jais nusivilia labiau nei kitais. Tad kodėl BMW automobiliai išlieka tarp populiariausių ir panašu artimiausioje ateityje tai nepasikeis?

„Pirmiausia prastesnis įvertinimas ne visada reiškia blogą įvertinimą. Tiesiog kartais konkurentai, kurie sutikime yra tikrai solidūs, turi kiek geresnį įvertinimą. Antra – su BMW markės automobiliais siejami tik patys aukščiausi lūkesčiai, nes mokama bene didžiausia kaina rinkoje. Todėl būsimas BMW savininkas tikisi gauti daugiau nei iš „Volvo S60“ ir daug daugiau nei iš prieš tai turėto „Volkswagen Passat“ ar „Toyota Auris“ automobilio. O tai ne visada atitinka realybę ypač vertinant patikimumą. Veikia ir psichologiniai faktoriai. Tarkim, pagal rašomų atsiliepimų skaičių gana aiškiai pastebime, kad kai kurios markės turi daug ištikimesnius fanus, kurie tikėtina ir savo automobilius vertina geriau. Tai galime pasakyti apie Volvo, SAAB arba Alfa-Romeo markės automobilius – šių markių automobiliai sulaukia daugiau įvertinimų nei kiti prestižiniai automobiliai, nors gatvėse jų yra tikrai mažiau nei Audi, BMW ar Mercedes-Benz.“ – sako Autoasas.lt svetainės vadovas Nerijus Paketūras.

Galiausiai prestižinis automobilis yra ne vien transporto priemonė vežanti iš taško A į tašką B, bet ir emocijas kaitinanti bei įvaizdį formuojanti priemonė. Sutikime prestižinės vokiškos markės automobiliai tai geriausiai atlieka. Būtent šioje srityje mes lietuviai stipriai skiriamės nuo vakarų Europos, kur dominuoja kompaktiški masinio sektoriaus automobiliai. Mums svarbu statusas ir kas gali geriau jį pakoreguoti nei juodas BMW? Tiesia, apie juodą spalvą… Išties tai pati populiariausia spalva tarp BMW automobilių. Kone pusė jų, net 40 proc. BMW automobilių savininkų gali džiaugtis turėdami lietuvišką klasiką – juodos spalvos BMW automobilį.

- Reklama -

Naujausi straipsniai