Gema Umbrasienė: Kur pažvelgsi – visur milijonų ir ambicijų prioritetai bei dvigubi standartai

Ar Jūs pastebėjote, koks tylus šiemet lapkritis. Paprastai ūbaujantis, čežantis, lietumi čaižantis, lauko žibintus siūbuojantis, šiemet keletą dienų vėjo gūsiais pasišvaistė ir vėl nutilo. Gatvės mėlynoje nemigoje, liūdi praradusios savo geltoną romantiką ir paslaptingus šešėlius. Ir tyla. Gal todėl išlendantys vaiduokliški žmonių, kuriems atidavėme savo valstybės ir miestų valdymą, sprendimai tiesiog šiurpina. K

aip vyriausybė guodė dėl savo NT mokesčio įvedimo – savivaldybės tikrai tikrai ,,neims” pinigų iš savo žmonių, mokestis bus mažiukas mažiukas la la – ir džerkšt Širvintų merė išduoda LSA poziciją – didesnių reikia ! O savivaldybių Lietuvoje nebėra – yra tik krūva merų su karališkais įgaliojimais, nepajudinamai išrinktų trinkelių pagrindu už pinigus, kurie buvo numatyti apleistų teritorijų tvarkymui, bet nukeliavo į aikštes ir rūmus.

Būtent ši valdžia visiškai sugriovė pusiausvyrą savivaldoje, padarė merus nebaudžiamais karaliukais ir sunaikino tarybas. Ar girdėjote po rinkimų apie tarybų narius, plėšančius marškinius dėl žmonių interesų gynybos ? Ar girdėjote jų nuomonę dėl NT mokesčio ? Ar merai tarėsi su jais, prieš drįsdami teikti savivaldybės nuomonę ? Ar savivaldybių politikai reikalavo tartis ? Ne ? O kam – ši valdžia nustatė jiems atlyginimus tiesiog už buvimą, ko draskytis ?

Atsiskaitymų neliko visiškai, saugu, šilta, gera. Ankstesni politikai atsiskaitinėjo blogai, sprendimas – nereikia to skaidrumo visiškai. Bet šokti ant kaulų, žinoma, dar taip smagu. Žodžiu, valdymo struktūra tapo lengvai tampomu skeletu ir lapkričio tyloje jau turėtų girdėtis velkamos grandinės.O mes vis negirdim.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email