2024, birželio 12, Trečiadienis

„Garse“ – Europos kino popietė su arbatos puodeliu

Kasmet antrą spalio sekmadienį visame pasaulyje minima Europos kino diena. Šios šventės metu didžiausias dėmesys atitenka senojo žemyno kūrėjų filmams, turintiems didžiulę meninę, edukacinę vertę bei išsiskiriantiems eksperimentiškumu. Spalio 13 d. 14 val. kino centras „Garsas“ kviečia į jaukią popietę su kavos ar arbatos puodeliu žiūrint nuotaikingą komediją apie mažą Šveicarijos kaimelio bendruomenę, filmą „Meilės slėpynės“ (rež. Christop Schaub).

Komedija pirmą kartą žiūrovams buvo pristatyta XV-ojo tarptautinio filmų festivalio „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ metu. Nuotaikingas filmas pasakoja apie porą, kuri ruošiasi švęsti savo 20 metų santuokos sukaktį. Bet mylimųjų santykiai natūraliai atšalę, kurstomi meilužių glėbiuose… Netikėtai į miestelį atvykus naujam indų kilmės kunigui, gyventojai prisimena meilės daugialypę sąvoką, o kunigo pikantiški patarimai visą miestelio bendruomenę įtraukia į nuotaikingą aistros ir meilės paiešką. Filmas įvertintas šveicarų televizijos apdovanojimuose, geriausio antro plano aktoriaus kategorijoje.

Žiūrovai spalio 13-osios repertuare taip pat pamatys ir kitus dėmesio vertus europietiškus kūrinius. Lenkų drama „Saldi dienos pabaiga“ (rež. Jareck Borcuch) pasakos apie Mariją Lindę – Lenkijos žydų palikuonę ir Nobelio literatūros premijos laureatę, po teroristinio išpuolio pasakiusią viešą skandalingą kalbą. Auksinio mažiaus moterims dedikuotas šveicarų filmas „Damų laimė“ (rež. Stephanie Chuat, Veronique Reymond) paskatins atrasti laimę paprastuose dalykuose. Atviro, šilto ir jautraus filmo herojės – penkios į septintą gyvenimo dešimtmetį įkopusios moterys. Visas jas jungia bendras bruožas: kasdienė kova su vienatve. Tačiau tai nereiškia, kad šios moterys nusivylusios gyvenimu ir praradusios tikėjimą žmonių gerumu. Jos randa džiaugsmą kasdieniuose reikaluose, laisvalaikio pramogose ir, žinoma, vis dar tiki meile. Repertuare suksis juosta „Agnes apie Varda“ apie kino pasaulio legendą – režisierę Agnes Vardą. Jai buvo lemta perkurti kino pasaulio taisykles. Dvi valandas trunkančioje kino kelionėje, lydės šilti Agnès pasakojimai, sutiksite pažįstamus filmus, veidus ir kaimus. Pavasarį pasaulį palikusi menininkė dar spėjo pristatyti šį filmą Berlyno kino festivalyje.

 

Išsamesnė informacija www.garsas.lt

- Reklama -

Naujausi straipsniai