2024, gegužės 18, Šeštadienis

Galerijoje XX – nauja paroda

Rugsėjo 9 d. 17 val. „Galerijoje XX“ atidaroma Aušros Kleizaitės piešinių paroda „Veidu į rytus“.

Menininkė gimė 1972 m. Kaune. A. Kleizaitė yra šiuolaikinio meno atstovė, dirbanti piešinio, grafikos, tekstilės, instaliacijos ir skulptūros srityse. Menininkė žinoma dėl savo išraiškingų grafikos darbų, kuriuose tyrinėja Vakarų ir Rytų estetikos ir kultūrų sankirtas. Kartais jos piešiniai virsta trimačiais objektais ir instaliacijomis.

2002–2018 m. dailininkė gyveno, dirbo ir Lietuvoje, ir Indijoje. 2013 m. lankėsi Indijos valstijoje, Odishoje, kilusioje iš istorinės Kalingos karalystės, ir pamilo jos turtingą kultūrą.

Kasmetinės kelionės tarp dviejų šalių suteikė galimybę A. Kleizaitei permąstyti žmogiškąją patirtį, kultūrą, santykius. Jos darbuose aiškiai jaučiamas susidomėjimas vidine žmogaus būsena, nagrinėjami įvairūs gyvenimo aspektai, daug dėmesio skiriama socialinei žmogaus aplinkai. Dažnai darbuose žmogiška patirtis susipina su gamta, kultūra, kasdieniu gyvenimu. Menininkės kūrybinis procesas yra grindžiamas principais: idėja, šviesa, istorija, estetika ir jausmas. A. Kleizaitė naudoja paprastas raiškos priemones – popierių, anglį, pastelę, tačiau lieka atvira eksperimentavimui. Jos meninė praktika – nesibaigiančios paieškos, kaip piešiant perteikti visą amplitudę idėjų ir jausmų: karas ir taika, gyvenimas ir mirtis, meilė ir neapykanta, nesėkmė ir tikėjimas.

Nuo 1998 m. A. Kleizaitė aktyviai dalyvauja Lietuvos ir tarptautinėse meno parodose, tarptautinėse menininkų rezidencijose Latvijoje, Estijoje, Vokietijoje, Airijoje, Graikijoje, Ukrainoje, Sakartvele ir Indijoje, yra surengusi ne vieną personalinę parodą. Menininkė yra pelniusi Unesco – Aschberg 2003–2004 stipendiją, o „Geriausias 2003-ųjų metų kūrinys“ parodoje tapo jos sukurtas objektas „The Art of Being a Girl“ (liet. „Menas būti mergina“) ir pelnė geriausio metų kūrinio apdovanojimą. Nemažai A. Kleizaitės kūrinių yra įsigiję privatūs kolekcininkai.

„Galerijos XX“ inf.

- Reklama -

Naujausi straipsniai