2024, birželio 15, Šeštadienis

Galerijoje XX – nauja paroda

Lapkričio 8 d. 17 val. Galerijoje XX atidaroma grafikės Gretos Grendaitės ir skulptoriaus Tomo Vosyliaus (duetas „Legal Art Lovers“) bendra paroda „Medus ir vanilė“.

Nors menininkai kuria skirtingomis raiškos priemonėmis, jų kūryba subtiliai susilieja temų aspektu. Bendrose parodose jie sukuria dialogą, gvildenantį socialines, ekologines, jėgos ir galios temas. Svarbus menininkų kūrybos rakursas yra pats žmogus ir jo patyrimai sociokultūrinėje aplinkoje; juos domina žmogaus chameleoniški virsmai, nulemti pačios šiuolaikinės visuomenės konteksto ir joje egzistuojančių socialinių vaidmenų.

Parodoje „Medus ir vanilė“ menininkai tęsia flirtą su socialinės aplinkos provokuojamomis būsenomis ir tarpinėse situacijose, tarppatyrimo metu gimstančiais personažais.

Optimistiškai nuteikiantis parodos pavadinimas veikia kaip inversija ir paradoksaliai sustiprina kūriniuose ironiškai vaizduojamą socialinio pasaulio maskaradą, grįstą savita menininkų mitologija, kurios pagrindas – kasdienių (pa)stebėjimų, patirčių, prisiminimų ir jų transformacijų metu gimstančios būsenos ir herojai.

Paroda veiks iki lapkričio 28 d.

- Reklama -

Naujausi straipsniai