2024, gegužės 22, Trečiadienis

G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje – nauja paroda

Rugpjūčio 24 d. 17 val. G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse atidaroma dailininkės kraštietės Gražinos Vitartaitės jubiliejinė tapybos darbų paroda „Piliakalnių metai“.

G. Vitartaitė – savito peizažo meistrė, gamtos lyrikė, stichijos poetė, iliuzijų virtuozė. Menininkė surengė per 40 autorinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Dalyvavo bendrose menininkų parodose Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Austrijoje, Vokietijoje, JAV. Dailininkės tapybos darbų yra įsigiję Vilniaus ir Kauno muziejai, Rusijos Dailės fondas, LR fondas, LR Vyriausybės Baltijos poilsio namai, privačios meno galerijos, kolekcininkai Lietuvoje, JAV, Kanadoje, Prancūzijoje, Izraelyje, Suomijoje ir kt.

„Stebėdama amžinąją gamtą nuo piliakalnių ypač akivaizdžiai jaučiu savo laikinumą, trapumą. Tada norisi dar labiau branginti dienas ir valandas“, – sako G. Vitartaitė.

Menotyros mokslų doc. dr. Nijolė Tumėnienė apie tapytojos kūrybą sako: „Gamta G. Vitartaitei yra svarbiausias įkvėpimo šaltinis ir tai netrukdo dailininkei laisvai improvizuoti, kurti įtaigius, moderniškus, fantastinius vaizdus, derinti tradiciją su konceptualiu nūdienos mąstymu. Jos kompozicijos sukuria platų visatos pojūtį ir savitą filosofinį pasaulio matymą“.

Pasak menotyrininkės Gražinos Gurnevičiūtės, G. Vitartaitė – savito peizažo meistrė, gamtos lyrikė, stichijos poetė, iliuzijų virtuozė. Jos abstrahuotos, fantazija persmelktos tapybinės impresijos toli peržengė įprastas žanro ribas ir praplėtė tradicinio lietuviško peizažo kontekstą. Nedaug yra dailininkų, kurie savo kūryba būtų taip giliai įsiskverbę į gimtojo krašto dvasinę prigimtį ir kartu išliktų modernūs, nepriklausomi bei atviri mus supančiam pasauliui ir sau pačiam.

Paroda bibliotekos erdvėse veiks iki rugsėjo 24 d.

- Reklama -

Naujausi straipsniai