2024, liepos 18, Ketvirtadienis

G. Landsbergis: Rusijos agresija prieš nepriklausomą Ukrainą parodo, kad kol šis Kremliaus režimas yra valdžioje, tol niekas Europoje ir pasaulyje negali jaustis saugus

reklama rubai

Gegužės 27 dieną baigėsi dvi dienas trukęs kasmetinis Vilniaus Rusijos forumas, kuriame dalyvavo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis bei žinomi Rusijos pilietinės visuomenės atstovai, žmogaus teisių gynėjai, tarptautinių analitinių centrų ekspertai, žurnalistai, akademikai ir politikai.

Šiais metais pagrindinis dėmesys diskusijų metu skirtas Rusijos agresijai prieš Ukrainą, demokratinės Rusijos perspektyvoms, itin blogėjančiai žmogaus teisių padėčiai Rusijoje, režimo vykdomam totaliniam savo pačių piliečių persekiojimui. Per tris mėnesius nuo karo prieš Ukrainą pradžios Rusiją paliko apie 4 mln. gyventojų.

„Rusijos agresija prieš nepriklausomą Ukrainą parodo, kad kol šis Kremliaus režimas yra valdžioje, tol niekas Europoje ir pasaulyje negali jaustis saugus. Saugūs negali jaustis ir patys Rusijos gyventojai, prieš kuriuos vykdomos masinės represijos ir kuriuos režimas siunčia mirti savo sugalvotame kare. Todėl svarbu padėti Ukrainai, o tuo pačiu padėti ir rusams Rusijoje ir už jos ribų, kurie tiki demokratine Rusija, padeda nukentėjusiesiems ir kasdien kovoja su režimo skleidžiamu melu“, – spaudos konferencijoje sakė ministras Gabrielius Landsbergis.

Vilniaus Rusijos forumas rengiamas nuo 2014 metų, forumą organizuoja Užsienio reikalų ministerija kartu su Rytų Europos studijų centru.

- Reklama -

Naujausi straipsniai