Panevėžio „Lietkabelio“ klubas turi naują vyriausiąjį trenerį – juo tapo 42-ejų Nenadas Čanakas.

Serbas prie komandos vairo pakeis nuo sezono pradžios vadovavusį Gintarą Kadžiulį. Trenerių štabe toliau darbuosis Marius Prekevičius, Robertas Kuncaitis ir Algimantas Bružas.

„Norėjome sustiprinti visas grandis, o viena iš jų – trenerių štabas. Pasikvietėme pakankamai patyrusį ir pakankamai gerai žinomą specialistą. Su jo atėjimu mes sudarysime savo žaidėjams geresnes galimybes atskleisti jų geriausias savybes ir paslėpti trūkumus. Manau, kad mūsų žaidimas per artimiausias 4–6 savaites turėtų pradėti ženkliai gerėti. Turime pasiekti tai, kad dabartinės sudėties „Lietkabelio“ komanda žaistų ties savo galimybių riba.

Čanakas yra kylantis treneris, bet jau šį bei tą įrodęs bei laimėjęs kelis titulus. Tai buvo padaryta pakankamai sudėtingomis sąlygomis. Man labai svarbu, kad jis jaunas. Nenadas yra labai motyvuotas, nes tai yra jo pirmas darbas užsienyje. Galvojame, kad trenerio pozicijoje sustiprėsime. Marius Prekevičius daugiausiai dėmesio skirs darbui su gynėjais, o Robertas Kuncaitis toliau dirbs su aukštaūgiais, ką jis puikiai išmano. Trenerio-skauto pozicijoje toliau darbuosis Algimantas Bružas. Turėsime visiškai sukomplektuotą, įvairių kartų ir įvairių patirčių turintį štabą. Šis trenerių štabas ir atskleis dabartinės sudėties „Lietkabelio“ galimybių ribas. Atskleidus visų krepšininkų geriausias savybes, geriau matysime, kur reikia stiprinti sudėtį, jog galėtume siekti užsibrėžtų sezono tikslų“, – apie naujo trenerio paskyrimą „kklietkabelis.lt“ kalbėjo sporto direktorius Jonas Vainauskas.

204 cm ūgio N.Čanakas pats daug metų žaidė krepšinį ir yra gynęs tokių komandų su Berlyno ALBA ar Maskvos srities „Chimki“ garbę. 2005 metais su Kozanio „Makedonikos“ aukštaūgis grūmėsi ULEB taurės finale, kuriame nusileido tuometiniam Vilniaus „Lietuvos rytui“.

Trenerio karjerą N.Čanakas pradėjo 2012 metais ir ketverius metus talkino Dejanui Milojevičiui Belgrado „Mega Bemax“ klube. 2016 m. jį į Belgrado „Partizan“ trenerių štabą pakvietė Aleksandras Džikičius.

Praėjusį sezoną N.Čanakas pradėjo prie Suboticos „Spartak“ vairo, bet greitai paliko šį klubą, nes sulaukė kvietimo perimti „Partizan“ vairą. Su šia komanda specialistas laimėjo Serbijos taurę, kai finale nukovė amžiną varžovę, Eurolygoje žaidusią Belgrado „Crvena Zvezda“.

Šį sezoną „Partizan“ Europos taurėje startavo sėkmingai – nugalėjo kur kas turtingesnį Sankt Peterburgo „Zenit“. Adrijos lygoje komanda įveikė ir Zagrebo „Cedevita“, ir Liublianos „Petrol Olimpija“ komandas, bet po kelių nesėkmių specialistas pasitraukė iš savo pareigų.

N.Čanakas į Lietuvą atvyks ir prie komandos prisijungs penktadienį. Jo debiutas – šeštadienio „Betsafe–LKL“ mače „Cido“ arenoje prieš Kėdainių „Nevėžį“. Nors tai bus tik pirmasis susitikimas oficialiose kovose, tačiau pasiruošimo cikle kėdainiškiai dukart pranoko „Lietkabelį“. Rungtynių pradžia – 18.00 valandą.

– Pats bendravote su treneriu. Kokį jis turi susidaręs įspūdį apie komandą? – kklietkabelis.lt paklausė J.Vainausko.

– Tai yra Nenado pirmas darbas užsienyje ir jo įspūdis apie komandą yra pakankamai objektyvus. Jis labai artimas tam, kurį susidariau ir aš. Sutinku su juo, kad mes su šia sudėtimi dar nepasiekėme galimybių ribų. Sutinku su jo pastebėjimu, kad turime geriau išnaudoti savo aukštaūgius baudos aikštelėje. O daugiau detalių papasakos, kai prisijungs prie komandos.

– Kokia asmenybė yra N.Čanakas?

– Lietuvoje, kaip ir daugumoje Europos valstybių, visur kitur vyrauja nuomonė, kad serbai yra agresyvūs ir peržengiantis tam tikras ribas. Nenadas yra visiškai kitoks, todėl turėtų būti labai mėgstamas Lietuvoje. Jis yra ramus ir išlaikytas žmogus. Čanakas yra mandagus bei išsilavinęs žmogus, turintis daug žmogiško potencialo. Jo bendravimo maniera turėtų būti daug šilčiau pasitikta lietuvių krepšininkų, kurie kartais jaučia didelę įtampą treniruojami Balkanų šalių specialistų. Kartais ta įtampa jiems trukdo rungtyniauti ties savo galimybių riba. Nenadas turi daugiau nei vieną būdą, kaip prisibelsti į kiekvieno žaidėjo širdį.

– Kokie dar buvo kandidatai į vyr. trenerio postą?

– Mano pastarojo vizito į Belgradą metu buvo svarstytas ne vienas variantas. Tarp kandidatų buvo ir Dušanas Alimpijevičius – jaunas ir ambicingas treneris. Buvo ir kitų garsių pavardžių, bet keli strategai atsisakė, kai išgirdo, jog kviečiu juos į ne „Rytą“, bet į „Lietkabelį“. Keliskart bendravau ir su Rimu Kurtinaičiu, tačiau jis prašė kelis mėnesius palaukti, o mes tiek laiko neturime.

Manau, kad pavyko susitarti su mums tinkamiausiu treneriu. Tai, kad jam tai yra pirmas darbas užsienyje, žingsnis į priekį. Alimpijevičiaus atveju tai būtų žingsnis atgal, nes jis turėjo pakankamai sėkmingą sezoną Eurolygoje su „Crvena Zvezda“ ekipa. Galbūt darbo „Lietkabelyje“ nebūtų įvertinęs taip pagarbiai.

– Kodėl N.Čanakas paliko „Partizan“ ekipą?

– „Partizan“ su labai kukliomis galimybėmis nugalėjo ir „Cedevita“, ir „Zenit“ komandas. Kaip dažnai būna Serbijoje, tai yra sudėtingi klubai, kur vyksta kova pačios organizacijos viduje, todėl ilgai išsilaikyti vyr. trenerio poste nėra paprasta. „Partizan“ jam suteikė nuostabią galimybę dirbti aukščiausiame lygyje. Taip pat pakankamai neblogai konkuruoti su „Crvena Zvezda“ komanda, kuri buvo nugalėta Serbijos taurės finale.

Print Friendly, PDF & Email