2024, balandžio 18, Ketvirtadienis

Fotografijos galerijoje L.Skrebės paroda

Birželio 22 d. 17 val. Liongino Skrebės fotografijų parodos „80 gyvenimo mylių“ atidarymas. Paroda veiks iki liepos 16 d.

„80 gyvenimo mylių“ – tai visų pirma nuoroda į nueitą gyvenimo kelią, simboliškai metus skaičiuojant myliomis. Be to, tai ir svarbus autoriaus moto – mylėti gyvenimą, mylėti fotografiją, nepaliaujant stebėti aplinką ir kaskart vis sugebėti trivialioje gyvenimo prozoje įžvelgti bent dalelę poezijos. Taip net ir pačias įprasčiausias buities akimirkas paverčiant iškalbingomis metaforomis, arba tiesiog – laiko trinčiai atsparia, gyvenimo tikroviškumu, jaunų dienų nostalgija ir šiluma spinduliuojančia ikonografija.

 Lionginas Skrebė fotografija susidomėjo studijų metu Kaune, būdamas 21-erių. Draugo dovanotu fotoaparatu „Smena“ fotografavo Lėvens pakrantes ir tėviškės apylinkių peizažus, fakultete surengė pirmąją savo darbų parodą. Vėliau, dirbdamas Panevėžyje, sukūrė žymiausius savo ciklus „Darbas“, „Jaunystė“, „Vaikystė“, „Branda“, „Senatvė“ ir kitus. Nuo 1960 metų dalyvavo žurnalistų sąjungos rengiamose parodose. Už Lietuvos ribų darbai eksponuoti parodose Maskvoje bei Leningrade (Rusijoje), taip pat Gabrove (Bulgarija), 17-oje Tarptautinėje Bienalėje „Jumoras ir satyra mene“. 2007 m. Panevėžio miesto Dailės galerijoje surengė savo jubiliejinę parodą „Laikas visagalis“.

Be kūrybinio darbo Lionginas Srebė nemažai laiko ir energijos skyrė fotografijos populiarinimui. Įkūrė ir ilgus metus vadovavo Panevėžio fotografijos mėgėjų klubą, rengė jo parodas. Sudarė ir išleido fotoalbumą „Panevėžys 1984“.

Lionginas Skrebė yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos bei Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos narys.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai