Lapkričio 8 dieną, 17.30 val. Panevėžio miesto dailės galerijos skyriuje Fotografijos galerijoje atidaroma Petro Kaupelio (g. 1950) paroda „Tarp realybės ir fantazijos“, skirta autoriaus kūrybinio kelio 50-mečiui.

Petras Kaupelis yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos, Lietuvos meno kūrėjų ir Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijų narys. Fotografija susidomėjo daugiau nei prieš 50 metų, dar mokydamasis Rokiškio rajono Pandėlio vidurinėje mokykloje. Atvykęs į Panevėžį, pradėjo dirbti „Ekrano“ gamykloje, tuo pačiu metu baigė technikos mokyklą. Visą savo laisvalaikį skyrė fotografijai, meno studijavimui. Pirmąsias parodas autorius organizavo įvairiose Panevėžio gamyklose, kino teatruose, poliklinikose.

Aktyviausia kūrybinė veikla prasidėjo ėmus dirbti Panevėžio Autoremonto gamykloje dailininku-fotografu. P. Kaupelis įkūrė ir daug metų vadovavo miesto jaunųjų fotomenininkų studijai, kurioje buvo išugdytas ne vienas žinomas fotografas.

Menininkas yra surengęs 30 autorinių parodų, jo darbai buvo eksponuojami ne tik Lietuvoje, bet ir Prancūzijoje, Ispanijoje, Australijoje, Tailande, Pietų Korėjoje, Kroatijoje, Lenkijoje. P. Kaupelis pirmasis Lietuvoje kūrybiniame procese panaudojo lazerio spindulį. Šiuo būdu sukurti darbai yra patekę į pasaulinius fotografijų katalogus. Autoriaus darbų yra įsigijusios įvairios organizacijos, kolekcionieriai, muziejai, privatūs asmenys.

Petro Kaupelio fotografijų paroda „Tarp realybės ir fantazijos“ Fotografijos galerijoje veiks iki gruodžio 9 d.

 

Panevėžio miesto dailės galerijos inf.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email