2024, kovo 29, Penktadienis

FK “Panevėžys“ pirmą kartą įveikė „Riterius

Lietuvos A lygos čempionato rungtynes FK „Panevėžys“ savo aikštėje žaidė su Vilniaus „Riteriais“. Šį susitikimą rezultatu 4:2 (1:1) laimėjo panevėžiečiai.

Abiejų ekipų futbolininkai rungtynes pradėjo be didesnės žvalgybos. Jau 10-ąją mačo minutę vilnietis Donatas Kazlauskas turėjo gerą galimybę pasižymėti, bet iš dėkingos situacijos smūgiavo virš vartų. Po penkių minučių svečiams pavyko pelnyti pirmąjį susitikimo įvartį. Be priežiūros šeimininkų baudos aikštelėje paliktas Mindaugas Grigaravičius iš arti pasiuntė kamuolį į vartus.

Po kelių minučių galva pavojingai smūgiavo „Panevėžio“ gynėjas Vytas Gašpuitis, bet kamuolys praskriejo visiškai šalia „Riterių“ vartų virpsto.

26-ąją minutę vilniečiai turėjo idealią progą padidinti persvarą. Šeimininkų baudos aikštelėje visiškai vienas atsidūręs Lajo Traore nesugebėjo įveikti „Panevėžio“ vartininko Rafaelio Broetto.

31-ąją susitikimo minutę panevėžiečiams pavyko išlyginti rezultatą. „Riterių“ baudos aikštelėje neleistinai buvo pargriautas Aleksandras Jerkinas, už ką mačo arbitras paskyrė 11 metrų baudinį į svečių vartus. „Panevėžio“ kapitonas Paulius Janušauskas šaltakraujiškai realizavo baudinį.

Per likusį iki pertraukos laiką daugiau pasižymėti abiejų komandų žaidėjai neįstengė. Poilsio ekipos išėjo esant lygiam rezultatui 1:1.

Antrąjį kėlinį futbolininkai pradėjo labai aktyviai. Aikštės viduryje kamuolys ilgiau neužsibūdavo, o komandos keitėsi greitomis ir pavojingomis atakomis.

59-ąją susitikimo minutę po tikslaus Sebastiano Vasquezo perdavimo Tautvydas Eliošius puikiu tolimu smūgiu išvedė aikštės šeimininkus į priekį.

65-ąją mačo minutę Patrikas Bordonas, pastebėjęs, kad tolokai iš vartų išėjęs „Riterių“ vartininkas, labai pavojingai šovė aikštės vidurio. Vilniečių vartų sargas Vincentas Šarkauskas tik didelių pastangų dėka kamuolį sugebėjo nukreipti į kampinį.

Po kelių minučių jau „Panevėžio“ vartininkas R. Broetto buvo priverstas demonstruoti savo meistriškumą.

86-ąją susitikimo minutę svečiams pavyko išlyginti rezultatą. Tiksliu smūgiu į viršutinį vartų kampą pasižymėjo Donatas Kazlauskas.

Jau po minutės vėl priekyje buvo aikštės šeimininkai. Smūgiu galva įvartį pelnė Vytas Gašpuitis. Jau per teisėjo pridėtą laiką fantastišku baudos smūgiu šeimininkams dar vieną įvartį pelnė Rafaelis Ledesma. „Panevėžys“ šventė pergalę rezultatu 4:2.

Susitikimą su „Riteriais“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Rafaelis Broetto, Andrejus Čiofu, Vytas Gašpuitis, Pavelas Krukas, Mantas Fridrikas, Tomas Kačerauskas, Aleksandras Jerkinas, Paulius Janušauskas (75 min. Tomas Salamanavičius), Tautvydas Eliošius (60 min. Rokas Stanulevičius), Patrikas Bordonas (68 min. Rafaelis Ledesma) Sebastianas Vasquezas.

Dabar Lietuvos A lygos čempionate FK „Panevėžys“ turės trijų savaičių pertrauką. Artimiausias A lygos rungtynes panevėžiečiai žais rugsėjo 14 dieną išvykoje su Vilniaus „Žalgiriu. Rugsėjo 8 dieną LFF taurės ketvirtfinalio susitikimą FK „Panevėžys“ žais Marijampolėje su vietos „Sūduva“.