2024, liepos 15, Pirmadienis

FK “Panevėžys” B komanda pradeda naują Pirmos lygos sezoną

reklama rubai

Praėjusią savaitę startavo 2022 metų „Optibet Pirmos lygos“ sezonas, kuriame šį pirmadienį į kovą stos „Panevėžio B“ jaunieji futbolininkai.

Komandai ir šiemet vadovaus sėkmingai praėjusiais metais pasidarbavęs Dainius Gleveckas. „Panevėžio“ pamaina 2021-aisiais tarp 14 ekipų užėmė aukštą 4-ąją poziciją ir vos 3 taškais atsiliko nuo bronzą iškovojusio Kazlų Rūdos „Šilo“.

Prieš artėjančią akistatą su Kretingos „Minija“ mintimis apie artėjantį sezoną su fk-panevezys.lt svetaine pasidalino „Panevėžio B“ vyr. treneris D. Gleveckas.

– Kuo komanda pasikeitė palyginus su praėjusiais metais?

– Prie komandos prisijungė nemažai žaidėjų iš Panevėžio futbolo akademijos ir Raimundo Sargūno sporto gimnazijos. Dalis žaidėjų išvyko, o mes pasipildėme jaunais futbolininkais. Viskas vyksta natūraliai: kai kurie išeina, kai kurie – ateina bei treniruojasi ir su pagrindine komanda.

Pavyzdžiui, Aironas Trakšelis buvo B komandoje, tačiau dabar rungtyniauja po keitimo ir pagrindinėje komandoje. Mums, kaip treneriams, labai malonu, kad žaidėjai žengia žingsnelį į viršų – į pagrindinę komandą.

– Tarpsezoniu „Panevėžyje“ pasikeitė vyr. treneris, tad ar tai turės įtakos B komandai?

– Joao Martinsas ne itin kišosi į B komandos veiklą – jis stebėjo jaunimą. Valdas Urbonas taip pat stebi, kaip jaunimas žaidžia, kad matytų potencialius žaidėjus, kurie galėtų papildyti pagrindinę komandą. Mūsų uždavinys – ugdyti jaunus žaidėjus, kad jie greičiau adaptuotųsi ir patektų į pagrindinę B komandos sudėtį, o po to į pagrindinę komandą. Viskas turi būti natūraliai.

– Kas praėjusiais metais pavyko, o kas galbūt nenusisekė bei norėsite tame komponente patobulėti?

– Praėjusiais metais mane kiek nustebino tai, kad su potencialiai stipresniais varžovais kaip FA „Šiauliai“ ar „Jonava“ sužaisdavome gana gerai ir susikoncentravę. Du kartus nugalėjome šiauliečius, su „Jonava“ kartą pralaimėjome, kartą sužaidėme lygiosiomis.

Galbūt žaidžiant su didesniais varžovais būdavo stipresnė koncentracija, jauni futbolininkai labiau susikaupdavo, o su apatinėmis turnyro lentelės dalies komandomis esame ne kartą pralaimėję. Reikės pataisyti koncentraciją – maksimaliai koncentruosimės į kiekvienas rungtynes ir negalima atsipalaiduoti su, žaidėjų manymu, potencialiai silpnesne komanda.

Žaidimo atžvilgiu visą laiką yra kur tobulėti, aiškiname žaidėjams, kur yra daromos klaidos. Klaidos yra neišvengiamos, kaip ir vyrų futbole. Bandome įdiegti, kad žaidėjai nebijotų imtis iniciatyvos ir daryti klaidų, nes iš jų mokomasi.

– Praėjusiais metais komanda pasiekė puikų rezultatą ir liko ketvirta. Ar šiemet bus skiriami akcentai turnyro lentelės atžvilgiu?

– Užduotys lieka tokios pačios: nežiūrėti į turnyro lentelę, o pasirūpinti, kad žaidėjai tobulėtų ir žaistų. Žinoma, visą laiką norisi laimėti ir ugdyti komandos nugalėtojų mentalitetą, bet čia yra ne pagrindinis dalykas. Dėl vietos turnyro lentelėje prognozuoti labai sudėtinga.

– Kaip jaunimas yra pasiruošęs artėjančiam pirmenybių startui?

– Manau, kad esame gerai pasiruošę, nes vaikinai treniruojasi tiek su B, tiek su pagrindine komanda. Kontrolinių rungtynių nebuvo labai daug, bet mačas su BFA gavosi neblogas. Kviečiu palaikyti mūsų B komandą ir sirgalius atvykti į pirmąsias rungtynes.

- Reklama -

Naujausi straipsniai