2024, kovo 29, Penktadienis

Finalo pakartojime – pergalė prieš „Rytą“

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ sugrįžo į pergalingą kelią vietiniame fronte. Praėjusio sezono finalo pakartojime Nenado Čanako auklėtiniai 79:70 (17:20, 20:13, 18:15, 24:22) įveikė Vilniaus „Rytą“.

Rungtynes puikiai pradėjo Jamelas Morrisas, per keturias minutes surinkęs dešimt taškų paeiliui (10:7). Pirmojo kėlinio pabaigoje du taškus su pražanga pelnęs Marcusas Fosteris dar kartą persvėrė rezultatą svečių naudai (15:16).

Antrąjį kėlinį panevėžiečiai pradėjo geresne atkarpa ir po Beno Griciūno dėjimo ir taiklaus baudos metimo susigrąžino pranašumą (22:20). Įpusėjus ketvirčiui po dar dviejų J. Morriso taškų „7bet-Lietkabelis“ įgijo šešių taškų persverą (30:24). Nors vilniečiai ir neleido varžovams pabėgti, Panevėžio komanda pirmąją mačo dalį baigė pirmaudama (37:33).

Trečio kėlinio pradžioje pora minučių abi komandos buvo be taškų, bet Panevėžio ekipos puolime ledus pralaužė dvitaškį pataikęs J. Morrisas (39:33). Ketvirčio viduryje Vytenis Lipkevičius patikė pirmą panevėžiečių tritaškį šiose rungtynėse, o Kristianas Kullamae pridėjo du taškus (46:38).

Lemiamą ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pradėjo turėdami septynių taškų pranašumą, kurį iki dviženklio tritaškiu padidino Paulius Murauskas (58:48). Be penkias asmenines pražangas surinkusio M. Fosterio likusiam „Rytui“ ir toliau nepavyko priartėti – J. Morrisas įsmeigė tritaškį (64:49).

Visgi vilniečiai sugebėjo surinkti aštuonis taškus be atsako ir sumažinti savo deficitą (64:57). Likus dviems ketvirtojo kėlinio minutėms svečiams pavyko dar labiau priartėti po taiklaus Benedeko Varadžio tritaškio (69:66), bet taikliu tolimu metimu atsakė ir Željko Šakičius (72:67).

Du taškus greitoje atakoje pelnė V. Lipkevičius, vilniečiai prametė dar vieną tritaškį, o K. Kullamae, įtvirtindamas šeimininkų pergalę, realizavo abu baudų metimus (76:67).

„7bet-Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 20 (4 rez. perd., 7/12 dvit.), Kristianas Kullamae 13 (5 atk. kam., 3/7 trit.), Željko Šakičius (5 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Vytenis Lipkevičius (5 atk. kam.) po 10.

„Rytas“: Elvaras Fridrikssonas 16 (6/8 dvit.), Marcusas Fosteris ir Martynas Echodas (8 atk. kam., 4/6 dvit.) po 13, Benedekas Varadis 10 (2/6 trit.), Lukas Uleckas 9.

Artimiausias namų rungtynes „7bet-Lietkabelis“ žais lapkričio 2 d. – į Panevėžį atvyks Klužo Napokos „U-BT“.