2024, liepos 27, Šeštadienis

Europos Parlamentas siūlo aiškiau ženklinti medų, sultis ir uogienę

reklama rubai

Antradienį Europos Parlamentas patvirtino savo poziciją dėl tikslesnio medaus, sulčių ir uogienės ženklinimo, siekdami suteikti vartotojams aiškesnę informaciją apie įsigyjamus produktus.

Europos Parlamentas (EP) siūlo atnaujinti ES taisykles, kurios nustato kai kurių žemės ūkio produktų sudėties, kokybės ir ženklinimo reikalavimus. Atsižvelgdami į tai, kad vartotojams yra svarbi maisto gaminių kilmė, europarlamentarai siūlo, kad medaus, vaisių, džemų, želės, marmeladų ir saldintos kaštonų tyrės etiketėse būtų nurodyta jų kilmės valstybė. Jei sudėtinės dalys yra iš kelių valstybių, etiketėse jos turi būti nurodytos nuo didžiausio iki mažiausio kiekio pagal kilmės šalį, pažymi EP nariai.

Siekdami užkirsti kelią medaus klastojimui, europarlamentarai siūlo įdiegti medaus kilmės patikrinimo mechanizmą ir įsteigti ES medaus laboratoriją.

EP nariai taip pat siūlo leisti vaisių sulčių etiketėse naudoti terminą „sudėtyje yra tik natūraliai susidarančių cukrų“, o sultyse, iš kurių visiškai arba iš dalies pašalintas natūralus cukrus, – „vaisių sultys, kuriose yra mažiau cukraus“. Visgi į sumažinto cukraus gaminius griežtai neturėtų būti leidžiama dėti jokio pridėtinio cukraus ar saldiklių, o jų etiketėse draudžiama naudoti teiginius apie teigiamas jų savybes, pavyzdžiui, naudą sveikatai, įsitikinę europarlamentarai.

EP pranešėjas Alexander Bernhuber (Europos liaudies partija, Austrija) pažymėjo: „Tikslesnis produktų kilmės valstybių nurodymas etiketėse leis vartotojams lengviau pasirinkti sveikesnius ir vietinius produktus. Nutrauksime nesąžiningą praktiką medaus etiketėse, kuriose ateityje turės būti aiškiai nurodytos kilmės valstybės, o maišyto medaus atveju – atitinkamos kilmės valstybių proporcijos. Tai leis apsaugos vartotojus ir bitininkus nuo padirbto medaus ir palengvins vartotojų pasirinkimą.“

ES taisyklių pataisoms pritarė 522 EP nariai, 13 nepritarė, o 65 susilaikė. Parlamentas dabar yra pasiruošęs pradėti derybas su ES Taryba dėl galutinio taisyklių projekto suderinimo.

- Reklama -

Naujausi straipsniai