ES vizas siūloma išduoti paprasčiau, bet brangiau

atsiuntė info@vapsvamedia.lt

Antradienį Europos Parlamentas (EP) balsavo už lengvesnius reikalavimus išduoti ES vizas, taip pat pritarė siūlymui standartinę vizų kainą padidinti nuo 60 iki 80 eurų.

Vaikams iki 12 metų, ES valstybių piliečių šeimų nariams, studentams ir mokslininkams viza nekainuotų. Keliautojams nebereikėtų pateikti sveikatos draudimo išrašo. Paprastesnė vizų išdavimo tvarka numatyta ir scenos menininkams bei sportininkams, vykstantiems į renginius.

Numatyta galimybė dėl vizos kreiptis iki kelionės likus nebe šešiems, o devyniems mėnesiams. Taip pat ketinama sutrumpinti prašymų svarstymo laiką. EP dar siūlo numatyti galimybę vizos prašymą pateikti ne asmeniškai, o per atstovą, taip pat tam tikrais atvejais prašyti vizos kitos ES šalies atstovybėje.

Vizos kaina, galiojimo trukmė, sprendimo priėmimo laikas ir kai kurios kitos nuostatos galėtų būti tikslinamos atsižvelgiant į valstybės bendradarbiavimą su ES priimant atgal nelegalius migrantus, įsitikinę europarlamentarai.

Šioms nuostatoms pritarė 401 EP narys, nepritarė 222, o susilaikė 40. Parlamentui patvirtinus savo poziciją, prasidės derybos su ES Taryba dėl galutinio teisės akto projekto. Šiuo metu 105 valstybių piliečiams įvažiuoti į ES reikia vizų. Per pastaruosius keletą metų ES valstybių vizų prašymų padaugėjo pusantro karto – nuo 10,2 mln. 2009-aisiais iki 15,2 mln. 2016-aisiais.

Antradienį EP taip pat patvirtino teisėkūros iniciatyvą, kuria Europos Komisijos prašoma iki kitų metų kovo pabaigos parengti humanitarines vizas numatančio teisės akto projektą. Šių vizų būtų galima prašyti ES šalių ambasadose ar konsulatuose, o jas gavusieji galėtų atvykti į vizą išdavusią šalį pateikti prieglobsčio prašymo išvengdami kontrabandininkų. Taip siekiama pažaboti prekybą žmonėmis ir išvengti bandančiųjų pateikti į ES mirčių, taip pat tolygiau paskirstyti migracijai skirtus ES šalių išteklius bei biudžetą.

Rezoliucijai šiuo klausimu pritarė 429 EP nariai, nepritarė 194, o susilaikė 41. Dėl nepakankamų teisinių galimybių šiuo metu maždaug 90 proc. pabėgėlio statusą gaunančių asmenų į Europą patenka nelegaliai. Vien Viduržemio jūroje nuo 2000-ųjų žuvo apie 30 tūkst. Europą mėginusių pasiekti žmonių.


ES vizas siūloma išduoti paprasčiau, bet brangiau

Gal patiks?

Aptiktas Adblock

Panašu, kad naudojate skelbimų blokavimo priemonę. Naudojamės reklamavimo paslaugomis, kad galėtume finansuoti savo svetainę. Prašome paremti mus ir išjungti „AdBlocker“ plėtinį.