2024, gegužės 22, Trečiadienis

ES lėšomis bus sutvarkytas kultūros ir poilsio parkas

Panevėžio miesto savivaldybė pasirašė finansavimo sutartį su Centrine projektų valdymo agentūra. Miestui skirta beveik 2,9 mln. Eur ES investicijų Kultūros ir poilsio parkui modernizuoti.

„Panevėžys turės kokybišką žaliąją erdvę, kur bus malonu leisti laisvalaikį įvairių pomėgių žmonėms – ir jaunimui, ir suaugusiesiems, ir šeimoms, ir vaikams“, – sako Savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Atnaujinant parką jo teritorija bus padalyta į aktyvaus ir ramaus poilsio zonas. Bus atnaujinami želdiniai, sutvarkyta ir atverta Nevėžio pakrantė. Suformuotas pagrindinis pasivaikščiojimų takas, šalia įrengti gėlynai, atnaujinti esami ir įrengti nauji pėsčiųjų, dviračių takai, stovai, pagrindinis įėjimas į parką. Gražės upelio aplinka – bus suformuota jo slėnio dauba su akmenų ir dekoratyvių augalų kompozicijomis, šlaite įrengta amfiteatro tipo aikštelė. Parke atsiras 3 poilsiavietės, keisis mažoji architektūra – suolai, šiukšliadėžės, gėlinės, suolai su stalais ir kt. Be esamos, atsiras dvi naujos vaikų žaidimų aikštelės, bus atnaujinta ekstremalaus sporto aikštelė, nuošaliau perkelta šunų aikštelė.

Aktyvaus poilsio zonoje bus tinklinio, multifunkcės, treniruoklių aikštelės, aktyviam poilsiui pritaikyta kalva, suformuota saugi upės krantinė ir įrengtas paplūdimys. Bus atnaujinta parko apšvietimo sistema, apšviečiamos medžių lajos bei kt. objektai. Atsiras 3 automobilių stovėjimo aikštelės, stebėjimo kameros.

Visus darbus planuojama atlikti iki 2019 m. lapkričio 30 d. Šiemet numatyta baigti įrengti dviračių takų žiedą, parengti parko techninį projektą.  

Projekto „Kultūros ir poilsio parko modernizavimas, gerinant miesto gamtinę aplinką ir gyvenimo kokybę, skatinant lankytojų srautus, aktyvų laisvalaikį“ bendra vertė – beveik 3,1 mln. Eur. Iš jų per 232,4 tūkst. Eur – Savivaldybės indėlis.

Projektui įgyvendinti skirtos lėšos pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Didžiųjų miestų kompleksinė plėtra“.    

Dėmesio! Balandžio 19 d. 18 val. į susitikimą prie netradicinių sporto šakų aikštelės panevėžiečius kviečia Kultūros ir poilsio parko projektuotojai – Panevėžio statybos tresto projektavimo biuras „PST Projektai“. Tikslas – išgirsti pasiūlymus bei idėjas, kaip parką padaryti patrauklų visiems lankytojams. Bus kalbama apie vaikų žaidimo aikštelių įrengimą, netradicinių sporto šakų aikštelės problemas ir patobulinimo galimybes, šunų aikštelės įrangą ir kt.

- Reklama -

Naujausi straipsniai