Bitės biblioteka

Minint Lietuvių kalbos dienas vasario 22 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos konferencijų salėje vyks Emilijos Valentinavičienės knygos „Tekėje saulala Šaukliuos’“ pristatymas. Renginyje dalyvaus Lietuvių kalbos draugijos pirmininkė prof. dr. Genovaitė Kačiuškienė, knygos redaktorė ir leidėja Lionė Lapinskienė. Vakaro metu skambės Donato Čemerio muzika. Renginį ves bibliotekos kultūrinių renginių organizatorė, poetė Elvyra Pažemeckaitė.

Lionė Lapinskienė, komunikacijos centro „Kalba. Knyga. Kūryba“ vadovė, Emilijos Valentinavičienės knygos „Tekėje saulala Šaukliuos’“ anotacijoje rašo, kad tai „išliekamąją istorinę vertę turintis įdomus, gimtąja šiaurės aukštaičių panevėžiškių tarme parašytas pasakojimas apie vienos giminės gyvenimą Šauklių kaime (Spirakių parapija)“. Tai ir Anykščių krašte savo šaknis turinti dramatiška prosenelių istorija, tai ir kitų aplinkinių kaimų gyventojų kasdienybė, jų noras ir pastangos gyventi, mylėti, išlikti sudėtingų XX a. įvykių sūkuriuose. Autorė 20 metų (1962–1982) gyveno Panevėžyje, tad knygoje rasime spalvingų epizodų ir iš jo gyvenimo.

Knygos pristatymas rengiamas minint tradicines lietuvių kalbos dienas, vykstančias vasario–gegužės mėnesiais. G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka su Komunikacijos centru „Kalba. Knyga. Kūryba“ kviečia kartu pasitikti neeilinę ir Panevėžio kraštui vertingą knygą bei sekti kitą Lietuvių kalbos dienų informaciją: vyks kiti lietuvių kalbai skirti renginiai, žaidimai ir konkursai.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email