2024, birželio 12, Trečiadienis

Elenos Mezginaitės viešojoje bibliotekoje skambėjo poezija

Kovo 21-ąją dieną Panevėžio Elenos Mezginaitės viešojoje bibliotekoje buvo paminėta Pasaulinė poezijos diena. Minėjime dalyvavo Panevėžio raj. Tiltagalių kultūros centro jaunimo „Kišeninis teatras“, muzikinius kūrinius atliko abiturientės Urtė Dambrauskaitė ir Rugilė Jakštaitė, Elenos Mezginaitės poeziją ir kitų poetų kūrinius skaitė Panevėžio Vytauto Žemkalnio šeštokai, Panevėžio „Minties“ gimnazijos moksleiviai Artūras ir Brigita, Panevėžio Rožyno progimnazijos antrokė Gintarė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokai Lukas, Tajus, Greta ir Paulina ir Panevėžio Kazimiero Paltaroko moksleivė Augustė.

„Šiandien, švęsdami Pasaulinę poezijos dieną, jau trečią kartą  sukvietėme jus visus išgirsti, ištarti, pasidžiaugti poezijos žodžiu. Džiaugiamės, kad šiandien vėl skambės iškiliausios Aukštaitijos poetės Elenos Mezginaitės eilės. Poetinis žodis šiandien kartu primins, kad 2023-ieji – Aukštaitijos metai“, – tokiais žodžiais renginį pradėjo vyresn. bibliotekininkė Inga Matelienė, iškart po įžanginės kalbos į sceną pakvietusi bibliotekos svečius – Panevėžio raj. Tiltagalių kultūros centro jaunimo „Kišeninį teatrą“. Jo nariai atliko poetinę programą „Į tą patį dangų žiūrim“ pagal Elenos Mezginaitės poeziją. Po „Kišeninio teatro“ pasirodymo į sceną žengė dainuojamosios poezijos festivalio „Mano senas drauge“ laureatės, t. y Juozo Balčikonio moksleivė Urtė Dambrauskaitė ir 5-osios gimnazijos dvyliktokė Rugilė Jakštaitė. Dvi talentingos abiturientės renginį papuošė penkiais muzikiniais pasirodymais: atliko dainas „Reikia draugą turėti“, „Purpurinis vakaras“, „Galvok apie meilę“, „Nuo mano lango“ ir „Devynios baltos upės“.

Šis Pasaulinės poezijos dienos minėjimas į biblioteką sukvietė entuziastingą ir talentingą jaunimą: Panevėžio „Minties“ moksleivis ukrainietis Artūras skaitė Justino Marcinkevičiaus „Homo sum“ ištrauką apie pasaulį ir žmogų, stovintį ant bedugnės krašto, Elenos Mezginaitės ir kitų lietuvių poetų eiles skaitė Panevėžio „Minties“ gimnazijos vienuoliktokė, miesto skaitovų konkurso trečiosios vietos laimėtoja Brigita, Panevėžio Vytauto Žemkalnio gimnazijos šeštokai, Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos moksleivė, miesto meninio skaitymo konkurso dalyvė Augustė. Panevėžio Rožyno progimnazijos antrokė Gintarė nuotaikingai padeklamavo ištrauką iš Elenos Mezginaitės pjesės lėlių teatrui „Du piratai – akys trys“, o Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokai Lukas, Tajus, Greta ir Paulina atliko trumpą poetinę inscenizaciją pagal Elenos Mezginaitės eiles, kurių esmė – kai būna sunku, visuomet yra išeitis. Ekspresyvūs, veržlūs vaikų ir jaunuolių pasirodymai renginio dalyviams padovanojo puikią nuotaiką ir tikėjimą poetiniu žodžiu.

„Su muzika, su poetiniu žodžiu einame prie žmogaus, turtėjame, bręstame. Poetinis žodis išlieka gyvas mūsų širdyse“, – tokiomis vyresn. bibliotekininkės Ingos Matelienės mintimis teatralizuotas Pasaulinės poezijos dienos minėjimas baigėsi, o renginio vedančioji, jaunimo „Kišeninio teatro“ vadovė Jovita Barolienė, pakvietė visus didžiuotis lietuvių kalba – juk ji 1992 m. yra išrinkta gražiausia kalba pasaulyje!

Renginio metu buvo prisiminta ir tai, kad kovo 21-ąją dieną yra minima dar viena svarbi data – Tarptautinė lėlininkų diena. Šia proga Panevėžio Elenos Mezginaitės viešojoje bibliotekoje yra eksponuojama mokytojos Dianos Masiulienės rankų darbo lėlių paroda. Pasveikinta parodos autorė susirinkusius apdovanojo pasakojimu apie kūrybinį procesą.

Vaida Žalienė

Vyresn. metodininkė komunikacijai ir projektų valdymui

Gintaro Lukoševičiaus nuotraukos

- Reklama -

Naujausi straipsniai