savivaldybė

Šiandien posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija (ESK) aptarė COVID-19 situaciją Panevėžyje ir patvirtino naujas, COVID-19 valdymo priemones.

Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento direktoriaus Eugenijaus Vilčinsko, lapkritį užregistruota virš 1800 atvejų, sergančių COVID-19 liga, tuo tarpu spalį šie atvejai nesiekė nė 500. Panevėžio mieste COVID-19 paplitimo epidemiologinė situacija yra nepalanki, situacijai negerėjant gali būti stabdomos planinės medicinos paslaugos, neteikiama net ir skubioji pagalba, siekiant atlaisvinti vietas, sergantiems koronavirusu.

„Situacija Panevėžyje yra sudėtinga, ženkliai išaugęs sergamumas COVID-19 liga. Tik nuo visų mūsų pastangų priklausys ar suvaldysime viruso plitimą. Žmonių dar kartą prašome įvertinti viruso pavojingumą ir jo sukeliamas skaudžias pasekmes, jei nesilaikysime ir atmestinai žiūrėsime į įvestus reikalavimus. Būkime atsakingi, saugokime save ir savo artimuosius, elkimės taip, kaip buvome tą įpratę daryti dar pavasarį“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Supažindiname su šiandien ESK priimtais sprendimais:

• Kadangi daugėja susirgimų koronavirusu, nuspręsta suformuoti grupę žmonių, konsultuojančią mieste veikiančias didžiausių žmonių srautų sulaukiančias, ar turinčias nemažą skaičių darbuotojų verslo įmones ir biudžetines įstaigas COVID-19 valdymo klausimais. Įmonių/įstaigų vadovams būtų teikiama informacija, kaip identifikuoti, ar jų įmonėje susiformavo ligos židinys, kokių priemonių ir kokių veiksmų imtis, norint jį pašalinti.

• Nuspręsta surengti susitikimą su verslo atstovais – Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Panevėžio krašto pramoninkų asociacijos, Smulkaus ir vidutinio verslo bei kitais nariais aptarti susidariusią dėl COVID-19 esančią situaciją Panevėžyje, kokių papildomų priemonių jie privalo imtis, siekiant užtikrinti maksimalų lankytojų srautų reguliavimą bei apsaugos priemonių naudojimą, privalomų ribojimų laikymosi kontrolę.

• Nuspręsta skubiai organizuoti pasitarimus su Panevėžyje veikiančių didžiųjų prekybos centrų, prekybos tinklų ir turgaviečių atstovais dėl papildomų saugumo priemonių bei apribojimų įvedimo, siekiant užtikrinti maksimalų lankytojų srautų reguliavimą bei apsaugos priemonių naudojimą, kitų privalomų ribojimų laikymosi kontrolę.

• Panevėžio miesto ugdymo įstaigose situacija yra valdoma, jei klasėje ar darželio grupėje nustatomas susirgimas koronavirusu, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro teikimu visa klasė/grupė privalo mokytis nuotoliniu būdu. Ugdymo įstaigos ir toliau turi vadovautis valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų centro nutarimais bei švietimo, mokslo ir sporto ministro priimtais įsakymais ir ugdymo procesą 5-12 klasėse organizuoti nuotoliniu arba mišriu būdais. Konkrečius sprendimus bendrojo ugdymo mokyklose dėl ugdymo proceso organizavimo savo įsakymu priima mokyklos direktorius. Pačios įstaigos turi nuolat sekti aktualią informaciją ir prireikus imtis atitinkamų priemonių. Be to, artėjant šventiniam laikotarpiui ugdymo įstaigos turėtų nepamiršti, kad į patalpas negali patekti pašaliniai asmenys.

• Kad karščiavimo klinika Panevėžio miesto poliklinikoje galėtų pradėtų funkcionuoti būtina turėti licenziją rentgeno paslaugoms atlikti. Tam reikalingos išimtinės sąlygos, dėl kurių Savivaldybė jau kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją.

• Siekiant išvengti žmonių susibūrimų prekybos centruose, turguje ESK nusprendė siųsti Sveikatos apsaugos ministerijai laišką su pasiūlymais riboti lankytojų srautus prekybos vietose ar kitomis priemonėmis imtis griežtesnių priemonių įvedimo, siekiant prisidėti prie COVID-19 situacijos valdymo Panevėžyje.

• Siekiant dar labiau informuoti visuomenę apie COVID-19 situaciją, viešojo transporto stotelėse, taip pat pačiose viešojo transporto priemonėse esančiose švieslentėse iškabinti/patalpinti informaciją su raginimais laikytis visų būtinų koronaviruso prevencijos priemonių, priminti apie saugaus atstumo laikymąsi, veido apsaugos priemonių dėvėjimą, paraginti nesibūriuoti stotelėse ir nelipti į daugiau keleivių vežančius autobusus (jei nėra galimybės išlaikyti saugaus atstumo).

Nutarta pagal poreikį kviesti ekstremaliųjų situacijų komisiją bei ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą.

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvoje negerėjant situacijai dėl koronaviruso plitimo Vyriausybė pirmadienį peržiūrės karantino sąlygas.

Print Friendly, PDF & Email