2024, balandžio 25, Ketvirtadienis

Dviženklį deficitą panaikinęs „Žalgiris“ įsirašė antrąjį laimėjimą serijoje

Panevėžio „7bet-Lietkabelis“ toliau tęsia kovas Betsafe-LKL pusfinalio serijoje iki trijų pergalių. Trečiadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai 83:86 (14:14, 27:24, 26:21, 16:27) namuoose nusileido Kauno „Žalgiriui“, kuris iškovojo antrąją pergalę serijoje (2:0). Trečiasis mačas penktadienį vyks Kaune.

Panevėžiečiai jau per pirmas tris minutes surinko keturias komandines pražangas, o tuo pasinaudojęs „Žalgiris“ metė septynis baudų metimas. Per pirmąsias dešimt minučių svečiai iš Kauno prametė net devynis tritaškius iš dešimties, tačiau puolime sugebėjo atkovoti septynis kamuolius. Po pirmojo kėlinio rezultatas Aukštaitijoje buvo lygus – 14:14.

Antrąjį ketvirtį sėkmingiau pradėjo panevėžiečiai, pirmąvę po dviejų taiklių Jamelo Morriso tritaškių (25:20), tačiau svečiai įpusėjus ketvirčiui paeiliui įsmeigė tris tritaškius paeiliui, du taškus pridėjo Tomas Dimša ir Kauno komanda išsiveržė į priekį (29:35). Paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėmis rezultatas vėl buvo lygus, bet Kristianas Kullamae pataikė iš toli ir išvedė „7bet-Lietkabelį“ į priekį (41:38).

Antrąją rungtynių dalį panevėžiečiai pradėjo septyniais taškais be atsako ir po Manto Rubštavičiaus dėjimo įgijo dviženklį pranašumą (48:38). Panevėžiečiai apsuku nesumažino – prasidėjus paskutinėms trims minutėms po Gabrieliaus Maldūno dėjimo komandas skyrė penkiolika taškų (59:44). Visgi svečiams šiek tiek pavyko priartėti ir „7bet-Lietkabelis“ į lemiamą kėlinį nusinešė plius aštuonis (67:59).

Deficito mažinimą kauniečiai sėkmingai tęsė ir ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai Edgaras Ulanovas surinko keturis taškus paeiliui (67:63), o įpusėjus kėliniui tritaškiu Lukas Lekavičius sumažino atsilikimą iki minimumo (73:72). Prasidėjus paskutinėms dviems minutėms svečiai turėjo dviejų taškų pranašumą, bet Morrisas baudų metimais rezultatą išlygino (81:81). Netrukus Birutis pelnė du taškus su pražanga (81:84), liko dvidešimt viena sekundė, žalgiriečiai apsigynė, o Ulanovas baudomis įtvirtino pergalę (81:86).