2024, gegužės 4, Šeštadienis

Dviračių treko Čempionų lygos etape – puikūs Panevėžio sporto centro ugdytinių pasiekimai

Londone (Jungtinė Karalystė) baigėsi trečiasis Tarptautinės dviračių sporto federacijos treko Čempionų lygos varžybų sezonas. Jame dalyvavo ir puikius rezultatus pasiekė Panevėžio sporto centro dviratininkai Olivija Baleišytė, Vasilijus Lendel bei Miglė Lendel.

Moterų skrečo rungtyje Olivija Baleišytė iškovojo trečiąją vietą. Tai – geriausias panevėžietės pasiekimas šio sezono Čempionų lygoje ir trečias šių varžybų istorijoje. Dviratininkė eliminavime užėmė šeštą, o moterų ištvermės rungčių kategorijoje – dešimtą vietas.

Vyrų keirine Vasilijus Lendel antrą kartą šį sezoną prasibrovė į finalą ir jame užėmė ketvirtą vietą. Tai – geriausias sportininko pasiekimas šio sezono Čempionų lygoje ir trečias geriausias rezultatas šių varžybų istorijoje. V. Lendelis sprinto lenktynėse užėmė 13-ą vietą.

Penktajame etape moterų sprinto ir keirino rungtis Miglė Lendel dėl sveikatos problemų praleido antrąjį etapą iš eilės. Pirmą sezoną Čempionų lygoje dalyvavusi panevėžietė sprinto rungčių kategorijoje užėmė 16-ą vietą.

Iš viso varžybose lenktyniavo 72 sportininkai – 36 moterys ir 36 vyrai. Kiekvienoje kategorijoje dalyvavo po 18 dviratininkų.

Susumavus taškus treko reitingų lentelėse Olivija Baleišytė pateko net į tris geriausiųjų dešimtukus. Dviratininkė skrečo reitinge iš septintos vietos pakilo į ketvirtą. Čia klasifikuotos 496 dviratininkės iš 61 šalies. Lietuva šios rungties šalių reitinge yra 17-a. Olivija Baleišytė omniumo reitinge išlieka aštunta. Klasifikuotos 559 dviratininkės iš 65 šalių. Lietuva šios rungties šalių reitinge yra taip pat 17-a. Panevėžietė eliminavimo reitinge iš 11-os vietos pakilo į 10-ą. Klasifikuota 418 dviratininkių iš 62 šalių. Šios rungties šalių reitinge Lietuva yra 22-a.

Vyrų sprinto reitinge Vasilijus Lendel iš 16-os vietos pakilo į 14-ą. Klasifikuoti 727 dviratininkai iš 68 šalių. Šios rungties šalių reitinge Lietuva yra 18-a. Vasilijus Lendel keirino reitinge tarp 683 dviratininkų yra 27-as.

Miglė Lendel sprinto reitinge užima 26-ą (klasifikuotas 402 dviratininkės), o keirino – 64-ą vietas (klasifikuota 417 dviratininkių).

Oliviją Baleišytę treniruoja Panevėžio sporto centro dviračių treneris Dmitrii Leopold, Vasilijų Lendel ir Miglę Lendel – Anatolijus Novikovas.