Vakar Panevėžio ir Lietuvos futbolo bendruomenę sukrėtė užpuolimu pasižymėjusios Žemynos progimnazijos stadione vykusios LFF Pirmosios lygos FK “Panevėžys B”- Panevėžio “Ekranas” rungtynės.

Antrame kėlinyje įvartį įmušęs FK “Panevėžys B” komandos žaidėjas Aironas Trakšelis pribėgo prie “Ekranas” fanų tribūnos ir buvo užpultas iš fanų tribūnos atbėgusio vyriškio, kuris jį pargriovė ant žemės. Laimei komandos draugų ir dar sveiko proto nepraradusių sirgalių dėka inicidentas nevirto muštynėmis. Rungtynės po šio incidento sustabdytos nebuvo. Jas rezultatu 3-0 laimėjo FK “Panevėžys B” komanda.
Šiandien FK “Panevėžys” išplatino kreipimąsį į LFF.
“Nuo pat šių rungtynių pradžios varžovų komandą palaikantys asmenys skandavo žeminančias ir įžeidžiančias necenzūrines skanduotes FK „Panevėžys“ klubo adresu.
Įmušus antrą įvartį dalis varžovų sirgalių įsiveržė į aikštę ir panaudojo fizinę jėgą prieš mūsų komandos žaidėjus, o po rungtynių socialiniuose tinkluose pasirodė įrašas grasinantis susidorojimu su futbolininkais. Deja, tai jau ne pirmas panašaus pobūdžio incidentas. Prieš kelis metus tos pačios komandos sirgalių buvo užsipulti FK „Panevėžys“ žaidėjai, užkandžiaujantys vienoje miesto degalinių.
Mūsų klubas reiškia didelį susirūpinimą ir apgailestavimą tokiais chuliganiškais veiksmais. Tikimės, kad tiek LFF, tiek atitinkamos institucijos imsis pačių griežčiausių sankcijų, bei užkirs kelią bet kokiems panašiems incidentams ateityje.”

Tuo tarpu Panevėžio “Ekrano” komanda socialiniame tinkle paskelbė: “Norime pabrėžti, kad savo poelgiu nesididžiuojame ir jo neteisiname. Emocijos sporte yra neišvengiamas dalykas, žaidėjai taip pat pasiduoda emocijoms ir provokuoja sirgalius. Suprantame, kad vakarykštei necenzūrinei provokacijai pasiduoti neturėjome, turėjo suveikti šaltas protas, o ne karštas kraujas.

Ateityje stengsimės vadovautis šaltu protu, o ne emocijomis.
FK “Panevėžys” išplatino informaciją apie socialinėje erdvėje pasirodžiusį įrašą jog grasinama susidoroti su jų žaidėjas. Kiekvieno komentatoriaus priskirti Pirmajai Armadai nereikia, gerbiamieji.
Pirmas kėlinys prasideda piro šou ir tikrai geriausiu palaikymų šį sezoną, tribūnoje virš pusšimčio armadinių. Varžovas aiškus, todėl nėra kada gailėti balsų. Pačios rungtynės klostosi nervingai, įtampa aikštelėje jaučiama, tai galima matyti iš žaidėjų kontaktų. Abi komandos bando regzti atakas, o viena jų baigiasi ne mūsų naudai, 29-oji minutė – 0:1. Iki pirmojo kėlinio pabaigos žaidimas aprimsta ir pereina į gynybinį.
Antrajame kėlinyje mes nemažiname garsinių apsukų, o komanda išeina kovingai ir bando išlyginti rezultatą. Jau pirmajame kėlinyje teisėja Rasuolė rodo perteklines korteles į mūsų pusę, tačiau įvyksta epizodas ir 51-ąją minutę – fkp lieka dešimtyje. FKE pradeda dar labiau spausti varžovus, tačiau įvarčio įmušti nepavyksta, kaistant emocijoms, mūsiškis išvaromas iš aikštės, 10 prieš 10. Kai kontratakuoji, gynyboje atsiranda spragų ir tuo pasinaudoja “projektai”, 0:2. Aistros, emocijos ir per pridėtą laiką rezultatas tampa 0:3.
Nemalonus pralaimėjimas principiniam varžovui, tačiau futbolas susideda ne tik iš pergalių.”

Savo nuomonę apie incidentą išreiškė ir Profesonalių futbolininkų asociacija.Socialiniame tinkle “Facebook” ji išplatino štai tokio turinio pranešimą:

“Futbolininkas TURI teisę , švęsti įvartį, jo pasirinktoje aikštės vietoje.
Futbolininkas TURI teisę, švesdamas įvartį žiūrėti į jam norimą pusę.
Futbolininkas TURI teisę, švenčiant pakleti rankas(nerodant įžeidžiančių žestų) į jam norimą pusę.
Futbolo fanas NETURI teisės, bėgti į aikštę.
Futbolo fanas NETURI teisės, taip elgtis prieš bet kurį stadione esantį futbolo dalyvį.
Uždrausti , kelis metus lankytis futbolo stadione , futbolininką pastūmusį chuliganą ir deramai įvertinti kas buvo kaltas, dėl įvykusios situacijos. O kalti tai tikrai, ne įvartį šventę futbolininkai.”
Visas varžybas galite pažiūrėti ČIA
Incidentas 01:55 :00
Komentarai
Print Friendly, PDF & Email