2024, gegužės 21, Antradienis

Du trečdaliai šalies gyventojų dar nėra keliavę Siauruku

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ užsakymu atliktas visuomenės nuomonės tyrimas, kuriuo siekiama išsiaiškinti, ar Lietuvos gyventojams teko keliauti Aukštaitijos siauruoju geležinkeliu (Siauruku) ir dalyvauti Siauruko organizuojamuose renginiuose.

Remiantis apklausos duomenimis, VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ per pastaruosius 2 metus keliavo 5,3 proc. apklausoje dalyvavusių šalies gyventojų. Dar 12,6 proc. keliavo ankščiau nei prieš 2 metus. Planuoja artimiausiu metu Siauruku keliauti 13,2 proc. gyventojų, o 40 proc. apklaustųjų teigė žinantis apie Siauruką, bet keliauti neplanuoja. Dar 28,1 proc. apklaustųjų atsakė nieko nežinantis apie šias keliones.

„Šia apklausa norėjome išsiaiškinti, kiek Lietuvos žmonių žino apie Siauruką ir mūsų įstaigos teikiamas paslaugas. Darbą Siauruke pradėjau praėjusių 2021 metų viduryje. Praėjusiais metais Siauruku keliavo 14460 keliautojų, o šiemet tikimės daugiau kaip 25000 keliautojų. Nors Aukštaitijos siaurojo geležinkelio ruožas veikia Anykščių ir Panevėžio rajonuose, tačiau norime pasiekti, kad mūsų organizuojamose kelionėse ir renginiuose dalyvautų turistai ir keliautojai iš visų Lietuvos regionų. Apklausa parodė, kad Lietuvoje dar yra didelis potencialių keliautojų skaičius. Kuo daugiau Lietuvos žmonių dalyvaus mūsų renginiuose ar keliaus pramoginėse Siauruko organizuojamose kelionėse, tuo didesnė bus sklaida apie šį unikalų kultūros paveldą“, – sakė VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Aukštaitijos siaurasis geležinkelis organizuoja keliones kelyje Panevėžys-Raguvėlė-Surdegis-Troškūnai-Anykščiai-Rubikiai (iš viso 68,4 km). Pasak D. Liutiko apklausa parodė, kad jau kelis dešimtmečius veikianti viešoji įstaiga anksčiau mažai dėmesio skyrė viešinimui, pramogų spektro didinimui. Tikslas turėtų būti, kad saugomas kultūros paveldas būtų patrauklus lankytojams ir turistams. Gruodžio mėnesį ir sausio mėnesio pradžioje jau antrus metus organizuojamos Kalėdinio Siauruko kelionės. Tikimasi, kad Žiemos pasakos Kalėdinėje programoje dalyvaus daugiau kaip 10 tūkst. žmonių.

Apklausoje dalyvavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio bei Alytaus miestų ir rajonų gyventojai bei Tauragės, Rokiškio, Utenos, Švenčionių, Telšių, Mažeikių, Raseinių, Ukmergės, Molėtų, Varėnos, Klaipėdos, Pakruojo, Kupiškio, Vilkaviškio r., Lazdijų r., Šiaulių r., Prienų r., Kauno r., Akmenės r., Jonavos r., Kretingos, Jurbarko, Kalvarijos, Pagėgių, Marijampolės, Palangos ir Elektrėnų savivaldybių gyventojai.

Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa atlikta 2022 m. lapkričio mėn. 10 – 19 d. Tyrimas vyko 27 miestuose ir virš 40 kaimų. Apklausos būdas mišrus – akivaizdinis interviu ir interviu telefonu. Buvo apklausti 1002 gyventojai nuo 18 metų amžiaus ir vyresni. Apklausą atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ informacija

- Reklama -

Naujausi straipsniai