2024, kovo 19, Antradienis

Dramatiškoje kovoje Vilniuje patirtas pralaimėjimas

„7bet-Lietkabelis“ stojo į dar vieną kovą vietinėse pirmenybėse. Šeštadienio vakarą Nenado Čanako auklėtiniai Vilniuje 92:91 (13:25, 27:15, 30:28, 22:23) po nuožmios kovos nusileido „Rytui“, kuris nutraukė panevėžiečių turėtą septynių pergalių seriją.

Gynėjų Jamelo Morriso ir Kristiano Kullamae duetas Panevėžio komandai bendrai surinko keturiasdešimt devynis taškus.

Energingai ir emocingai prasidėjusiose rungtynėse jau nuo pirmų minučių vyko atkakli kova. Įpusėjus kėliniui į Kullamae dvitaškį taikliu metimu atsakė Fosteris, bet netrukus Morriso tritaškis, Maldūno baudos metimas kiek padidino svečių persvarą (9:14). Netrukus Lipkevičius perėmė kamuolį ir pelnė du taškus atlikęs reidą po krepšiu, Morrisas blokavo Fosterį, o Kullamae greitoje atakoje įsmeigė tritaškį ir panevėžiečiai įgijo dviženklį pranašumą (9:19).

Jį išlaikyti ir dar labiau padidinti svečiams pavyko antrojo kėlinio pradžioje po Pauliaus Murausko tritaškio ir Jamelo Morriso baudos metimo už techninę Fridrikssono pražangą (15:29). Visgi vilniečiai nesustojo, surengė trylikos taškų be atsako spurtą ir po Normanto dvitaškio sumažino atsilikimą iki minimumo, o likus keturioms minutėms Echodas baudomis rezultatą persvėrė (31:29). Pirmąją mačo dalį užbaigė dvitaškį pataikęs ir rezultatą išlyginęs Morrisas (40:40).

Trečiąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo aštuonis taškus per pora minučių surinkusio Morriso į priekį vedamas „7bet-Lietkabelis“ – Popovičiaus dvitaškis padidino svečių pranašumą iki aštuonių (44:52). Atkakli kova tęsėsi ir toliau, o Nenado Čanako rotaciją gerokai apsunkino didelis pražanagų kiekis. Prasidėjus paskutinei ketvirčio minutei Evaldas Kairys baudų metimais atstatė lygybę, kitoje atakoje Fridrikssonas pelnė du taškus ir į ketvirtąjį kėlinį vilniečiai stojo pirmaudimi (70:68).

Status quo dar kartą atstatė Kristianas Kullamae, pataikęs tolimą metimą ketvirtojo kėlinio pradžioje (73:73). Įpusėjus ketvirčiui po Echodo dėjimo komandas skyrė penki taškai, bet jam tritašiu atsakė Orelikas, panevėžiečiai apsigynė, o netrukus Morrisas ir Maldūnas nuo baudų metimo linijos grąžino persvarą Panevėžio komandai (83:84). Prasidėjus paskutinei minutei Fosteris prametė iš toli, Morrisas realizavo abu baudų metimus, bet kitoje aikštelės pusėje Radzevičius pasižymėjo iš toli (88:91).

Po minutės pertraukėlės panevėžiečiams užpulti nepavyko, Orelikas užsidirbo nesportinę pražangą, už kurią abu baudų metimus realizavo Kendale’as McCullumas (90:91). Paskutinę ketvirtojo kėlinio sekundę McCullumas išprovokavo pražangą, sumetė abu baudų metimus ir įtvirtino savo komandos pergalę (92:91). Per likusią sekundės dalį Oreliko tritaškis tikslo nepasiekė ir vilniečiai triumfavo.

Šiose rungtynėse „7bet-Lietkabelis“ vertėsi be sunegalavusio Gyorgy Golomano.