2024, birželio 16, Sekmadienis

Dokumentinis filmas apie Juozą Miltinį – jo namuose

Gruodžio 16 d. 15 val. Juozo Miltinio palikimo studijų centre (Algirdo g. 54-19) bus pristatytas televizijos dokumentinis filmas „Režisierius Juozas Miltinis“ (iš 5 TV apybraižų ciklo „Laisvės dvasia prie Nevėžio“).
Filmas pasakoja apie Panevėžio dramos teatro įkūrėją Juozą Miltinį sovietmečiu. Legendinis režisierius buvo vienintelis, baigęs teatro mokyklą Vakaruose – Charles’io Dullino Atelier teatro studiją Paryžiuje. Todėl sovietų valdžia jį nuolatos stebėdavo, kontroliuodavo ir primesdavo repertuarą. Paties Miltinio išugdyta ir sparčiai garsėjanti
aktorių trupė gerokai sudrebino visą tuometinę teatro aplinką, nepabūgo politinės ir vykdomosios valdžios gniaužtų. Apie įtikinančius, sukrečiančius ir įsimintinus panevėžiečių spektaklius gandas apie sklido po visą Europą. Kas yra Miltinio fenomenas ir kaip jis teigė laisvės dvasią mieste prie Nevėžio – svarbiausias filmo kūrėjų išeities taškas.

Filmo režisierius – Justinas Lingys, scenarijaus autorė – Aušra Kalinauskienė.
Filmo trukmė 25 min. Premjera 2017 m.
Dokumentinio filmo „Režisierius Juozas Miltinis“ pristatyme dalyvaus režisierius Justinas Lingys.

Maloniai kviečiame visus – menančius, branginančius, puoselėjančius – teatro istoriją bei režisieriaus Juozo Miltinio atminimą.

Juozo Miltinio palikimo studijų centro informacija

- Reklama -

Naujausi straipsniai