2024, birželio 13, Ketvirtadienis

„Dienos su teisėju“ dalyvė – Panevėžio jaunuolių dienos centro globotinė

Panevėžio apygardos teisme lankėsi projekto „Diena su teisėju“ dalyvė Kotryna Remeikaitė iš Panevėžio jaunuolių dienos centro. Vadovės atlydėta neįgaliojo vežimėliu judanti mergina bendravo su teisėju Donatu Jatužiu, stebėjo baudžiamosios bylos posėdį.

„Mane labai domina teisiniai dalykai. Teismo posėdį stebėjau pirmą kartą. Pamačiau, kaip vyksta bylos nagrinėjimas, kaip bendrauja teisėjas, kalba liudytojai, prokuroras. Buvo labai įdomu, – nuoširdžiai džiaugėsi Kotryna.

Merginai užsiminus, kad po teismo posėdžio jai kilo daug klausimų, teisėjas pakvietė Kotryną atvykti ir į kitus šios bylos posėdžius. „Galbūt turėsite ir daugiau klausimų, į visus mielai atsakysiu. Be to, jei patiko stebėti pirmą posėdį, tai turėtų būti smalsu ir tai, kaip byla bus išnagrinėta iki galo“, – „Dienos su teisėju“ dalyvę intrigavo teisėjas D. Jatužis.

Panevėžio apygardos teismas dalyvauja projekte „Diena su teisėju 2018“, kuris šiemet skirtas teismų šimtmečiui. Jubiliejiniame, jau penktus metus žyminčiame Lietuvos teismų projekte, teisės ir žurnalistikos studentai turi išskirtinę galimybę susipažinti su teisėjo profesija, iš arti pamatyti teismo darbo virtuvę.

 

Jolita Gudelienė

Panevėžio apygardos teismo pirmininko padėjėja

- Reklama -

Naujausi straipsniai