Penki panevėžiečiai, nuteisti dėl narkotikų platinimo veikiant organizuotose grupėse, gerų žinių neišgirdo ir antros instancijos teisme. Išnagrinėjęs apeliacinius skundus, Panevėžio apygardos teismas nuteistųjų neišteisino, kai kuriems iš jų teks nelaisvėje praleisti net po 8-9 metus.

Pirmos instancijos nuosprendį minėti nuteistieji išgirdo dar 2018 metų spalį. Tuomet Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmuose apkaltinamasis nuosprendis buvo paskelbtas 11-kai panevėžiečių. Jie pripažinti kaltais dėl narkotikų platinimo veikiant 2-jose organizuotose grupėse.

Šioje byloje ikiteisminį tyrimą atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teismuose palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad teisiamieji, susibūrę į dvi organizuotas grupes, neteisėtai įgijo, laikė, gabeno ir platino Panevėžyje narkotines bei psichotropines medžiagas. Kriminalistams pavyko nustatyti slėptuves, kuriose buvo laikomos kanapės ir metamfetaminas, taip pat visą grandinę, kaip šie kvaišalai buvo perduodami vienų asmenų kitiems.

2018 metais priimtą apkaltinamąjį nuosprendį dalis nuteistųjų apskundė, prašydami juos išteisinti. Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs 28-57 metų nuteistųjų apeliacinius skundus, patvirtino pirmos instancijos teismo padarytas išvadas dėl šių asmenų dalyvavimo neteisėtai disponuojant narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis.

Apeliacinės instancijos teismo nuosprendžiui įsiteisėjus nuo jo paskelbimo dienos rugsėjo 17 dieną, penkiems nuteistiesiems teks atlikti realias nuo 4,3 iki 9 metų laisvės atėmimo bausmes. Artimiausiu laiku bus sprendžiama dėl vieno iš šių nuteistųjų sumokėto 8 tūkst. eurų dydžio užstato perdavimo valstybei, nes jis, laukdamas nuosprendžio, įvykdė kitą nusikalstamą veiką.

Print Friendly, PDF & Email