2024, balandžio 13, Šeštadienis

Daugiau nei 41 tūkstančio eurų vertės rusiškos cigaretės atvedė Panevėžio r. gyventoją į teismą

Šiaulių apygardos prokuratūra kartu su pasieniečiais baigė ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Baudžiamoji byla, kurioje kaltinamas 31 metų Panevėžio rajono gyventojas D. B. perduota Panevėžio apygardos teismui.

Šių metų kovo pabaigoje Valstybės sienos apsaugos pareigūnai Panevėžio rajone sulaikė mikroautobusą, kuriuo buvo gabenama daugiau kaip 14 tūkst. pakelių rusiškų cigarečių. Jų vertė viršija net 41 tūkst. eurų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad kaltinamasis sugalvojo įsigyti šias cigaretes, kai vienas iš matymo pažįstamas asmuo pasiūlė jų nusipirkti. Vyras pagalvojo, kad jas pardavęs galės nemažai užsidirbti. Vyrai sutarė, kad D. B. krovinį pasiims prie Paliūniškio kaimo Panevėžio rajone esančios lentpjūvės. Persikėlus cigaretes į automobilį pirkėjas žadėjo pinigus atiduoti vėliau.

Tačiau pinigai pardavėjo taip ir nepasiekė – naujasis cigarečių savininkas važiuodamas namo su pirkiniu buvo sustabdytas VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnų. Cigaretės buvo rastos sudėtos į maišus ir kartonines dėžes. Visos jos buvo su Rusijos Federacijos akcizo ženklais.

Kaltinamasis pripažįsta padaręs nusikaltimą.

Panevėžio rajono gyventojui Baudžiamasis kodeksas numato baudą arba laisvės atėmimą iki septynerių metų.

- Reklama -

Naujausi straipsniai