2024, balandžio 13, Šeštadienis

Darbiečio vadovaujama komisija išplovė mero mundurą

Panevėžio miesto savivaldybės tarybos suburtos komisijos likučiai nerado priežasčių pradėti mero Ryčio Mykolo Račkausko atstatydinimo procedūrą. Iš viso komisijoje turėjo būti aštuoni nariai. Po vieną iš kiekvienos miesto Taryboje esančios frakcijos. Priimant sprendimą jų liko tik penki. Opozicijos atstovai farse dalyvauti atsisakė.

Dar penktadienį opozicijos lyderė Gema Umbrasienė rašė: “Atsistatydinimo motyvas – komisijos pirmininko, Darbo partijos frakcijos Taryboje nario A.Petrausko spaudimas komisijai vertinti ir kvestionuoti VTEK sprendimą ir jo priėmimo aplinkybes, nesibaigus teismo, kuriam meras R.M.Račkauskas apskundė šį sprendimą, procesui ir kategoriškai atmesti jau pirmame komisijos posėdyje opozicijos atstovų pasiūlytą sprendimą komisijai prašyti Tarybos atidėti išvados pateikimo terminą iki teismo (ų) proceso (ų) pabaigos. Juolab ir meras teisingai mano, jog ,,keista, kad nesulaukus teismo sprendimo bandoma užbėgti už akių. Neįžiūriu tame teisinės logikos.’’ Išsakiau savo nuomonę, palinkėjau komisijai sėkmingo darbo, tikiuosi, jog šis mano veiksmas paskatins ją grįžti prie teikimo tyrimo ir neskubėti. Taipogi, šios įslaptintos komisijos posėdyje buvau netiesiogiai apkaltinta, kad perdaviau BNS informaciją apie savo siūlymą kviesti į komisijos posėdį administracijos darbuotojus, kurią galėjo žinoti tik komisijos nariai (įskaitant mane) bei sekretoriato darbuotoja, taigi kreipiausi į BNS su prašymu patvirtinti arba paneigti šią aplinkybę. Atsiprašiau BNS dėl trukdymo tokiu smulkiu klausimu, bet psichologinis teroras turi būti stabdomas. Nes kitąkart jis gali būti panaudotas ne prieš tokią raganą, kaip aš, bet jautresnį žmogų ir tai bus rimta”.

Tuo tarpu neseniai su tiriamuoju Gruzijos Rustavio mieste viešėjęs darbietis A.Petrauskas šiandien BNS teigė,„Nenustačiusi jokių reikšmingų aplinkybių, kurios turėtų svarios įtakos visų minėtų procesų eigai, nei piktavališkų savivaldos mero veiksmų, galėjusių nulemti architektūrinio konkurso ar priimtų tarybos sprendimų baigtį, siekiant asmeninės naudos sau ar savo sūnui, kas leistų daryti išvadą, kad R. M. Račkauskas pažeidė įstatymą ir taip sulaužė priesaiką, komisija teikia išvada, kad taikyti tarybos nario – mero įgaliojimų netekimo procedūrą nėra pagrindo“.

Opozicija R. M. Račkauską kaltina pažeidus tarybos nario priesaiką. Teikime remtamasi Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimu, jog meras supainiojo interesus, kai balandžio pabaigoje tarybos posėdžio metu nenusišalino nuo sprendimų dėl kelių projektų, kuriuos rengė ir jo sūnus, įgyvendinimo.

Beje, dėl vieno iš šių projektų Seimo nariams Rasai Juknevičienei, Radvilei Morkūnaitei-Mikulėnienei bei Arvydui Anušauskui kilo įtarimų. Jų manymu Panevėžio savivaldybės surengtuose Senvagės, Skaistakalnio parko ir jame esančios poeto Juozo Čerkeso-Besparnio sodybos atnaujinimo projektų konkursuose  mažoji bendrija „Pupa – strateginė urbanistika“ galėjo pažeisti įstatymus ir nesilaikyti sąžiningos konkurencijos principų. Dėl šio konkurso kreiptasi į Viešųjų pirkimų tarnybą. Pasakt jų paslaugų pirkimui buvo skirta 80 tūkst. eurų, o nugalėtojas pasiūlė 79 tūkst. eurų. „Susidaro įspūdis, kad nugalėtojas iš anksto buvo žinomas, dėl kainos buvo susitarta iš anksto, o kiek mažesnę kainą pasiūlę konkurentai buvo atmesti.” – rašoma pareiškime.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai