2024, liepos 27, Šeštadienis

Dantų balinimo procedūra padės atgauti pasitikėjimą savimi

reklama rubai

Tobula, ryški šypsena – gražiausias aksesuaras ne tik per šias šventes, bet ir kiekvieną dieną. Kiekvienas žmogus nori puoštis gražia šypsena, tačiau ne visi žino, nuo ko pradėti, jei norisi turėti baltus ir sveikus dantis. Sunku patikėti, bet baltus dantis galima turėti ir namų sąlygomis, kuomet odontologas parenka dantų balinimo kapas.

Dantų balinimas – kaip tai veikia?

Dantų balinimas yra sparčiai besivystanti kosmetinė dantų gydymo priemonė. Populiariausias ir saugiausias šiame procese naudojamas metodas yra vandenilio peroksidas arba kiek mažesniu mastu karbamido peroksidas. Šiai medžiagai irstant išsiskiriantis deguonis patenka į emalį, kuris suardo spalvotus dantų junginius.

Įvairių mokslinių tyrimų duomenimis, ekspertams parenkant tinkamiausią būdą jūsų dantims, galima teigti, kad balinti šiomis medžiagomis yra saugu. Odontologas turi atsižvelgti ir įvertinti Jūsų emalio būklę: dantenų būklę, eroziją, nusidėvėjimo laipsnį, kariesą, įtrūkimus. Verta paminėti, kad plombos, faneruotės, laminatės po procedūros blunka ir atrodo tamsesnės.

Dantų balinimo būdų yra daug – tai galima atlikti namuose (juostelėmis, kapomis) arba pas specialistą (balinimas biure, lazeriu ar šviesa)

Gydytojai teigia, kad visi šie metodai yra veiksmingi, išskyrus tai, kad dantų balinimas gydytojo kabinete gali užtrukti nuo vieno iki trijų vizitų, o jautrumo nejausite kelias dienas arba visai nejausite. Tuo tarpu dantų balinimas namuose reikalauja daugiau kantrybės – dantų jautrumą jaučiate viso balinimo proceso metu, tačiau patogiau šią procedūrą atlikti namuose. Nepriklausomai nuo to, ar kurį laiką balinate dantis kabinete pas odontologą ar namuose, turėtumėte vengti netinkamo maisto, gėrimų ir turėtumėte nerūkyti.

Dantų balinimas kapomis namuose

dantu kapos 1Dantų balinimas namuose yra patogus, pigus ir paprastas – odontologas nuima dantų antspaudus, tada sukuria danties formą atitinkančią ertmę ir prideda karbamido peroksido. Vidutiniškai žmonės kapas nešioja kasdien po 14-16 val. Arba per naktį. Įprastas dantų balinimo ciklas yra 10 dienų, tačiau ciklą galima sutrumpinti, jei pacientas anksčiau bus patenkintas rezultatais.

Procedūros namuose eiga:

  1. Prieš balindami, kruopščiai nuvalykite dantis dantų pasta ir valykite dantis siūlu.
  2. Kiekvieno dantų atspaudo metu į kapą suleiskite nedidelį kiekį gelio.
  3. Geliu užpildytą kapą įkiškite į burną, kuo tolygiau lygindami visus kraštus.
  4. Gelio perteklių nuvalykite švariu pirštu arba dantų šepetėliu. Kelis kartus praskalaukite burną ir išspauskite skystį.
  5. Laikykite kapą taip, kaip nurodė gydytojas, arba per naktį. Nešiojant kapas nevalgyti, negerti, nerūkyti.
  6. Po balinimo procedūros kruopščiai išvalykite dantis. Taip pat išvalykite kapas ir išdžiovinkite jas.
  7. Balinamąjį gelį laikykite vėsioje, sausoje vietoje, apsaugotoje nuo tiesioginių saulės spindulių. Po balinimo procedūros nevalgykite ir negerkite dažiklių, rūgščių produktų. Jei jūsų dantys tampa jautresni, padarykite kelių dienų pertrauką.

Dantų balinimas yra verta dėmesio procedūra, jei norite nepriekaištingos šypsenos ir norite sutaupyti laiko kreipkitės į savo specialistą. Tačiau, kuomet procedūrą atlieka odontologas viskas vyksta daug greičiau ir sklandžiau. Dažnai žmonės pamiršta įsidėti balinimo kapas į dantis prieš miegą, dėl to verta apsvarstyti visus pasirinkimo būdus ir išsirinkti geriausią. Mėgaukitės gražia ir balta šypsena, kuri padės jums pasijusti gerai ir privers vėl norėti šypsotis visą dieną. Nepamirškite, šypsena suteikia galios, pasitikėjimo savimi ir geros savijautos. Ieškote kur atlikti dantų balinimą Kaune? Z. Romanovo klinikoje patyrę specialistai atliks šią procedūrą.

- Reklama -

Naujausi straipsniai