PanevėžyjeSportas

Danas Rapšys pradeda olimpines kovas

Šiandien Tokijo olimpinėse žaidynėse kovas pradės Lietuvos plaukikai Danas Rapšys, Giedrius Titenis ir Andrius Šidlauskas, startuos dviratininkas Evaldas Šiškevičius, daugiakovės atrankoje jėgas mėgins gimnastas Robertas Tvorogalas, o pirmąją dieną tikslo nepasiekę irkluotojai Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius į pusfinalį mėgins prasibrauti per paguodos varžybas.

Šeštadienis Tokijo žaidynių plaukimo varžybose bus vienintelė diena, kai nebus išdalintas nei vienas medalių komplektas.

Nors plaukikai pripratę atrankos varžybose plaukti rytais, o pusfinaliuose ir finaluose – vakarais, Tokijuje viskas bus atvirkščiai – buvo prisitaikyta prie televizijos auditorijos visame pasaulyje.

Mūsų šalies plaukikų rinktinės lyderis D.Rapšys kartu su dar 35 sportininkais kovos dėl aštuonių kelialapių į sekmadienį ryte vyksiantį 400 m laisvuoju stiliumi rungties finalą. Lietuvis startuos 13.54 val. vyksiančiame ketvirtajame iš penkių atrankos plaukimų.

Dar du Lietuvos plaukikai lenktyniaus 100 m krūtine rungtyje. G.Titenis dalyvaus ketvirtajame iš septynių plaukimų (14.32 val. Lietuvos laiku), A.Šidlauskas – penktajame (14.35 val.). Iš viso dėl 16 kelialapių į pusfinalį rungsis 49 olimpiečiai.

Varžybų išvakarėse D.Rapšio ir A.Šidlausko trenerė Ina Paipelienė teigė, jog naujoji varžybų sistema nėra palanki.
„Dabar reikės ryte plaukti maksimaliai. Kai sužinojome, kad olimpinės žaidynės tikrai vyks, bandėme keisti visas programas: visą sunkesnį darbą perkėlėme į rytą. Bet bus pakankamai sudėtinga. Danui bus labai sunku iš ryto plaukti, nes kiek turėjome varžybų, kiek stengėmės dirbti rytais, vis tik būdavo nemaža problema. Visaip bandėme ją spręsti. Šiek tiek pavyko, bet bus nelengva“, – teigė trenerė.

I.Paipelienė geresnio rezultato iš D.Rapšio tikisi ne 400 m, o 200 m laisvuoju stiliumi rungtyje. Jos atranka vyks sekmadienį. Todėl trenerė net svarstė galimybę atsisakyti ilgesnės distancijos: „Turėjau tokią mintį, bet varžybų – mažai. Tie 400 metrų, jeigu jam pavyks tinkamai išsidėstyti jėgas, turėtų netgi padėti pajausti varžybų ritmą. Pastarasis variantas ir nulėmė. Jeigu būtų daugiau varžybų, gal būtų kitaip, tačiau reikia tos varžybinės kovos ir streso, tad pasirinkome tokį variantą. Be to, 400 metrų distancijoje jo rezultatai – aukšti, tad irgi negali žinoti, kaip ten viskas bus.“

 

Pagal M.Grinbergą

Rodyti daugiau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Gal patiks?

Taip pat skaitykite:

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker