2024, liepos 27, Šeštadienis

Danas Rapšys Budapešte iškovojo antrąjį Pasaulio taurės aukso medalį !

Šiandien pasibaigusiame FINA Pasaulio taurės etape Danas Rapšys vėl iškovojo aukso medalį. 200 m. laisvuoju stiliumi plaukęs panevėžietis kovoje dėl apdovanojimų  aplenkė vengrą Kristofą Milaką (1:47,69 ) ir japoną Katsuhiro Matsumoto (1:48,32) ir įveikęs distanciją per 1 min. 45,97 sek. pelnytai pasipuošė aukso medaliu.

Atrankos plaukimuose sekmadienį rytinėje programos dalyje D. Rapšys rungtį nuplaukė per 1 min. 48,62 sek. FINA Pasaulio taurės varžybose per 4 etapus Danas Rapšys jau iškovojo 10 medalių. Dano kolekcijoje 8 aukso ir 2 sidabro medaliai. Penktadienį D.Rapšys plaukdamas 400 m. laisvuoju stiliumi taip pat laimėjo aukso medalį, o šeštadienį plaukdamas 200 m. kompleksiniu būdu liko antras ir tenkinosi sidabru.

Dar vienas FINA pasaulio taurės etapas baigtas 200 m l/s auksu (1:45,97)!! Dar niekada nesu plaukęs taip greitai spalio mėnesį ?. Dėkoju Milák Kristóf už įdomią kovą, o sirgaliams už tokį savų palaikymą, kad visa Duna arena dreba taip, jog girdisi net po vandeniu????. Dabar vežu į Lietuvą du aukso ir vieną sidabro medalį????” – savo paskyroje socialiniame tinkle Facebook po varžybų rašė čempionas.

FINA pasaulio plaukimo taurės etapai vyksta trijuose regionuose – Azijoje, Europoje ir Viduriniuose Rytuose. Iš viso plaukikus priims 7 šalių miestai. Sportininkai šiųmetinėje taurėje išsidalins 2,5 mln. JAV dolerių (apie 2,24 mln. eurų) prizinį fondą.Kitas etapas spalio 11-13 d. iš Budapešto kelsis į Berlyną (Vokietija). Pasaulio taurę užbaigs paskutiniai du etapai, kurie vyks Viduriniuose Rytuose – lapkričio 1–3 dienomis sportininkus priims Kazanė (Rusija), o lapkričio 7–9 dienomis – Doha (Kataras).