2024, liepos 18, Ketvirtadienis

Dailės galerijoje – Panevėžio krašto tautodailės paroda

reklama rubai

Šiandien, balandžio 29 d., Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaryta Panevėžio krašto tautodailės paroda.

Joje eksponuojami Lietuvos tautodailininkų sąjungos (LTS) Panevėžio bendrijos narių darbai. Naujausius savo dirbinius pristato tautodailininkai iš septynių Aukštaitijos rajonų: Anykščių, Biržų, Kupiškio, Pasvalio, Panevėžio, Rokiškio ir Ukmergės.

Tautodailės paroda, kaip ir kasmet, pasižymi autorių ir darbų gausa: 202 liaudies meistrai eksponuoja 589 kūrinius. Panevėžiui atstovauja daugiausia autorių – 66 tautodailininkai.

„Šiemet parodoje itin gausu karpinių, austinių juostų ir šiaudinių sodų. Džiugu, kad šie tautodailės žanrai vis labiau atsigauna, regione turime daug meistrų. Juk  juostų pynimo tradicija praėjusiais metais įtraukta į  Nacionalinį nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą, o visai neseniai  Lietuva pateikė šiaudinių sodų tradicijos nominacinę paraišką UNESCO Reprezentatyviajam žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašui“, – sakė LTS Panevėžio bendrijos pirmininkas Saulius Kronis.

Parodoje eksponuojama visų tautodailės žanrų įvairovė: medžio drožyba, akmens skulptūros, tapyba, grafika, kalvystės, keramikos, odos, veltinio darbai, audiniai, mezginiai, juvelyriniai dirbiniai, karpiniai, pynimai iš vytelių ir floristiniai paveikslai. Taip pat lankytojai išvys paprotinių menų dirbinius: šiaudinius sodus, verbas, margučius.

Panevėžio krašto tautodailės parodos galerijoje rengiamos nuo 1990 metų. Jau susiklostė tradicija, kad šioje parodoje krašto tautodailininkai pristato visuomenei savo metų darbus.

Paroda veiks iki birželio 18 dienos. Tą dieną, 12 valandą, vyks parodos aptarimas.

 

LTS Panevėžio bendrijos ir galerijos informacija

- Reklama -

Naujausi straipsniai